piątek, 24 marca 2017

Warto skorzystać- usunięcie zaćmy

Warto skorzystać z okazji i poddać się się zabiegowi usunięcia zaćmy. Jest ku temu szczególna okazja, ponieważ pięć placówek w regionie: szpital w Końskich, Starachowicach i Pińczowie, a także klinika okulistyki przy ul. Koziej w Kielcach oraz placówka przy ul. Sawickiej w Starachowicach otrzymają w tym roku dodatkowe środki finansowe na zabiegi usunięcia zaćmy. Operacje sfinansuje świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.
Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ przeznaczył dodatkowe środki finansowe na zabiegi usunięcia zaćmy, po dokładnej analizie dostępności świadczeń, kolejek oczekujących i  deklaracjach szpitali o możliwościach zwiększenia liczby przeprowadzanych operacji. Fundusz zdecydował, że przeznaczy na ten cel 1 861 599 zł (1 834 000 zł pochodzi ze środków centralnych, a 27 599 zł z budżetu oddziału). To pozwoli na wykonanie 824 dodatkowych zabiegów.
Pieniądze trafią do następujących placówek w regionie: MEDILENS w Kielcach, ul. Kozia 3a (91 zabiegów), Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich, ul. Gimnazjalna 41 b (117 zabiegów), Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, ul. Radomska 70 (59 zabiegów), Zespół Opieki Zdrowotnej w Pińczowie, ul. Armii Krajowej 22 (286 zabiegów), VISUS II w Starachowicach, ul. H. Sawickiej 3 (165 zabiegów).
Ponadto została zarezerwowana kwota 43,7 tys. zł dla szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim i 220,3 tys. zł dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. - Placówki te obecnie wykonują mniej zabiegów, niż przewiduje to kontrakt z NFZ. Fundusz będzie monitorował wykonanie świadczeń i gdy sytuacja ulegnie zmianie, środki zostaną przekazane na konta szpitali - informuje Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Nie po raz pierwszy świętokrzyski NFZ przeznacza dodatkowe pieniądze na zabiegi usunięcia zaćmy przeprowadzane w naszym województwie. W roku ubiegłym świętokrzyskie placówki okulistyczne - w trzech transzach - otrzymały od NFZ prawie 3 mln zł dodatkowych środków z przeznaczeniem na skrócenie kolejek oczekujących na operacje usunięcia zaćmy.
(źródło: Wrota Świętokrzyskie)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz