środa, 29 marca 2017

"Bomba" w suchedniowskiej bibliotece

We wtorkowe popołudnie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Emilem Tokarczykiem, suchedniowskim pisarzem. Przybyłych przywitała kierowniczka biblioteki Małgorzata Wiśniewska i przedstawiła pisarza, który od razu nawiązał bezpośredni kontakt z czytelnikami.
Emil Tokarczyk opowiadając o sobie, wspominał czasy studenckie i jego dylematy na jakim kierunku ma studiować. Była informatyka, medycyna, by ostatecznie skończyć matematykę na Uniwersytecie Warszawskim. Na studiach rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem, tam powstały pierwsze wiersze, które niestety nie przetrwały, ale "przemycił" ich fragmenty w późniejszej twórczości. W 2008 roku wydał tomik opowiadań "HSN1. - Historii pięć niczym jedna", a w ubiegłym roku ukazał się zbiór opowiadań "Bomba", który zebrał już pierwsze nagrody.
Dzięki temu, że książka jest  dostępna również w formie audiobooka, uczestnicy spotkania mogli wysłuchać jej fragmentów. Emil Tokarczyk nie tylko czytał swoje wiersze, ale podzielił się z czytelnikami swoimi sposobami na pisanie, poszukiwaniem źródeł i inspiracji w swojej twórczości. Z dużą dawką humoru opowiedział między innymi jak powstało opowiadanie "Dziura", oparte na wydarzeniach autentycznych, gdy uczestnicy pogrzebu po "zakrapianej" stypie byli w tak doskonałych humorach, że wylądowali w dyskotece. Jednak najwięcej braw otrzymał za wiersz napisany dla syna Jeremiasza, który odczytał z... telefonu.
Pisarz odpowiadał na liczne pytania, w tym między innymi o wenie twórczej, narracji, a także o plany. Zdradził, że pisze pierwszą powieść, która jest gotowa już w 3/4 objętości. Spotkanie zakończyło się rozdaniem autografów i wspólnym zdjęciem.
(więcej zdjęć na fanpage KLIKNIJ)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz