piątek, 17 marca 2017

Badmintoniści z Ostojowa zdominowali zawody

We wtorek, 14 marca w hali sportowej w Zagnańsku odbył się drugi Świętokrzyski Turniej Żaków w badmintonie. W zawodach wzięło udział 14 chłopców i 23 dziewczynki z rocznika 2006 i młodsi, reprezentujący siedem szkół podstawowych z: SP 3 Suchedniów, Ostojów, SP 1 Końskie, SP 1 Opatów, SP 2 Zagnańsk, Mniów, Morawica. Bardzo dobrze zagrali uczniowie ze szkoły w Ostojowie, którzy triumfowali w kategorii chłopców i dziewcząt.
W rywalizacji chłopców Szymon Turski (SP Ostojów) w finale wygrał ze szkolnym kolegą Mateuszem Mirek 2:0 (11:10, 11:10). Już sam wynik wskazuje jak zacięta była między nimi walka o końcowy sukces. Trzeci reprezentant tej szkoły Tymon Obara wywalczył siódmą lokatę.
Wśród dziewcząt zwyciężyła Sandra Skarbek, pokonując w finale koleżankę ze szkoły w Ostojowie Klaudię Brzezińską 2:0 (11:9, 11:3). W grze o trzecie miejsce Alicja Więckowska (SP 3) wygrała z Kariną Kazarian (SP Ostojów). W grach finałowych rywalizowała jeszcze Emilia Szumielewicz (SP 3), która zakończyła zawody na piątym miejscu.
Po dwóch turniejach w na 39 sklasyfikowanych dziewcząt, Skarbek zajmuje drugą lokatę, a kolejne Brzezińska, Więckowska, Kazarian, Szumielewicz.
Chłopców jest sklasyfikowanych 20. Prowadzi Turski przed Mirkiem, Patryk Potkański jest 7, Obara 9 (wszyscy SP Ostojów).
Kolejne turnieje zostaną przeprowadzone w Końskich (w połowie maja) i w Suchedniowie (na początku czerwca).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz