środa, 22 marca 2017

Suchedniowskie orły bez korony!

W suchedniowskiej przestrzeni publicznej jest miejsce, gdzie znajdują się symbole państwowe - orły (jeden zniszczony). Jest to most na rzece Kamionce obok zalewu. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że orły są bez korony. Przypominam, że wspomniany most był budowany w latach 40-tych ubiegłego stulecia, a oddany do użytku w 1950 roku. Data widnieje na dwóch filarach, a na dwóch pozostałych są wspomniane orły, a właściwie już tylko jeden i kontury drugiego. W tamtych czasach, gdy zbudowano most, godło Polski orzeł biały był bez korony.
Czasy się zmieniły, przywrócone zostało dawne godło - orzeł w koronie. Po 67 latach i suchedniowskie orły otrzymają korony. Stanie się to za sprawą gimnazjalistek, które w ramach rekrutacji uczniów-posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży muszą się zmierzyć z tematem o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego. O tym wydarzeniu jak i o innych podjętych przez gimnazjalistki poinformuję na NS.

2 komentarze:

  1. A ja pragnę zwrócić uwagę, że w razie awarii tego mostu lub jego zamknięcia to na Bugaj można się dostać chyba tylko przez Skarżysko

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń