poniedziałek, 27 marca 2017

Suchedniowskie "muszkieterki" jadą na Mistrzostwa Europy do Francji!

Nasze zawodniczki z
trenerką A. Dąbczyńską.
Suchedniowskie "muszkieterki": Wiktoria Dąbczyńska, Zuzanna Glijer, Izabela Pajek, wystąpią w reprezentacji Polski na zbliżających się Mistrzostwach Europy Juniorów w badmintonie. W 12-osobowej kadrze prowadzonej przez trenerów Pawła Lenkiewicza i Roberta Kowalczyka, tylko Orlicz ma troje przedstawicieli, pozostali są z innych 9 klubów. Jest to pierwszy przypadek w historii suchedniowskiego sportu, że aż trzy zawodniczki Orlicza znalazły się w reprezentacji Polski na imprezie tej rangi.

Mistrzostwa odbędą się w Miluzie we Francji w dniach 7-16 kwietnia. Reprezentacja Polski powalczy zarówno w turnieju drużynowym, jak również indywidualnym. W drużynówce zostaliśmy dolosowani do grupy 5, w której zmierzymy się z rozstawionymi Niemcami oraz Słowenią, Austrią i Łotwą. Do fazy ćwierćfinałowej awansują zwycięzcy sześciu grup oraz dwie drużyny z drugich miejsc z najlepszym dorobkiem meczowym.
W turnieju indywidualnym dokonano rozstawienia najlepszych. W tym gronie znalazła się Wiktoria Dąbczyńska, która z Aleksandrą Goszczyńską w deblu mają numer 2. W mikście Wiktoria i Robert Cybulski mają numer 6. W grach pojedynczych Wiktoria jest rozstawiona z numerem 13.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz