piątek, 31 marca 2017

Uczniowie z Ostojowa na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w badmintonie

W dniu 26 marca szóstka uczniów: Sandra Skarbek, Kornelia Baran, Łukasz Zolbach, Mateusz Mirek, Patryk Potkański, Tymon Obara z Ostojowa wraz z opiekunem Krzysztofem Piątkiem pojechali do Warszawy na turniej badmintonowy Yonex Polish Open 2017, by oglądać gry finałowe na Hali Ursynów oraz kibicować polskim parom.
W zawodach brało udział ponad 250 zawodników  z 33 krajów świata (należy tutaj wspomnieć, że do turnieju głównego awansowała, po fenomenalnej grze, juniorka Wiktoria Dąbczyńska we wszystkich trzech grach: singel, debel  z Aleksandrą Goszczyńską i mikst z Robertem Cybulskim. Niestety w rywalizacji z seniorami to było wszystko na co ich było stać). A w finale turnieju wystąpiły dwie pary polskie: debel Wojtek Szkudlarczyk w parze z Łukaszem Moreniem, oraz mikst Nadia Zięba w parze z Robertem Mateusiakiem, którzy okazali się późniejszymi złotymi medalistami turnieju Yonex Polish Open 2017. Michał Rogalski zdobył w grze singlowej medal brązowy. Transmisja z finałów polskich par transmitowana była na żywo w TVP Sport HD i kilkakrotnie rodzice dzwonili i powiadamiali nas o oglądaniu nas w telewizji.
Oprócz kibicowania dzieci miały zapewniony dojazd do Warszawy, dwa posiłki oraz udział w turnieju Grand Prix Polski (174 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych). Najlepiej w turnieju wypadł Łukasz Zolbach zajmując 5 miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Wszystkie atrakcje dzieci miały zasponsorowane przez Fundację Polskiego Związku Badmintona, której prezesem jest pan Marek Krajewski.
DZIĘKUJEMY !!!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz