wtorek, 28 marca 2017

Głupota ludzka nie zna granic

"Głupota ludzka nie zna granic" - cytat z filmu "Wyjście awaryjne" pasuje jak ulał do tego co stało się wczoraj w nocy. .Wypalanie traw i zarośli jest prawnie zabronione, a mimo tego co jakiś czas piszę o kolejnych podpaleniach. Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Być może dotrze to do tych, którzy podpalili trzciny za ulicą Niską, obok dawnej kolejki. Było to miejsce pełne uroku, było...
Najsmutniejsze jest to, że miały tam swoje gniazda ptaki. Spotykano tam nie tylko bażanty, kuropatwy, ale również zające, sarny a nawet dziki. Przez głupotę, bo tak to trzeba nazwać, zniszczone zostały miejsca lęgowe ptaków. Z pewnością zginęły organizmy glebowe, owady, dżdżownice, drobne kręgowce itd. Dodatkowym zagrożeniem był ogień, który zaczął obejmować drzewa w pobliskim lesie. Mieliśmy taki swój mini rezerwat, mieliśmy... my suchedniowianie.
ps. podziękowania dla suchedniowskich strażaków, za akcję gaśniczą przeprowadzoną po godzinie 22. Dzięki temu udało się uratować cześć tego unikalnego miejsca.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz