środa, 15 marca 2017

Starość ma wiele potrzeb. Przekaż 1%

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” od 2013 roku prowadzi autorski program „Oswajanie starości”, który propaguje profilaktykę starzenia się i zachęca osoby starsze do aktywności - „zaawansowany wiek nie musi oznaczać wykluczenia ani poczucia braku przydatności”. Pokazujemy osoby starsze przez pryzmat doświadczenia, rzadkich umiejętności, energii, pasji i kompetencji.
Od 2015 roku Fundacja  prowadzi nieprzerwanie kampanię edukacyjno-społeczną, której zadaniem jest uwrażliwienie drugiego człowieka na los biednych, samotnych starych ludzi. 
Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez Barier” zbiera środki na realizację programu “Oswajanie starości”.
PRZEKAŻ 1% swojego podatku na realizację tego programu.Środki zebrane tytułem 1% w roku 2017 wykorzystamy przede wszystkim na program „Oswajanie Starości”.
W ramach programu “Oswajanie starości” Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez Barier” realizuje autorski projekt “Kąciki Babci i Dziadka”, który polega m.in. na wypracowaniu wizji metamorfozy, remoncie oraz wyposażeniu sali/świetlicy publicznego ośrodka dla samotnych osób starszych. Odnowiona przestrzeń ma stwarzać warunki do wypoczynku, uczestnictwa w wydarzeniach mini-kulturalnych, czy przyjmowania gości – rodzin oraz znajomych. Dzięki wsparciu samorządów oraz partnerów udało nam się zrealizować trzy takie kąciki.
Pierwszy „Kącik Babci i Dziadka” powstał w 2015 roku w Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku Św. Franciszka Salezego w Warszawie. Dzięki współpracy z wnętrzarskim programem internetowym SzybkieMetamorfozy.pl oraz przy wsparciu sponsorów, zaaranżowano przytulną przestrzeń, gdzie podopieczni ośrodka mogą wspólnie wypełniać wolne chwile. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z realizacji tej metamorfozy.
Natomiast dzięki grantowi uzyskanemu z Fundacji MetLifie oraz zaangażowaniu lokalnych środowisk, w minionym roku 2016 powstały kolejne dwa kolejne Kąciki – w Domach Pomocy Społecznej w Słupsku i Częstochowie!
Zachęcamy także do DARMOWEGO rozliczania podatku za pomocą programu PITax.pl dostępnego na stronie https://fpbb.pl/1-procent-2017/  i przekazania naszej Fundacji 1% na realizację programu „Oswajanie starości”.

3 komentarze:

 1. Czy my nie mamy nikogo bliższego? Warszawa, Słupsk, Częstochowa, a tu Suchedniów jest!

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Szymonie! To w Suchedniowie nie ma instytucji, które by można wesprzeć? Pomijam już patronkę fundacji, która źle mi się kojarzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt z Suchedniowa nie prosił o wsparcie, a wspomniana fundacja tak. Każda taka inicjatywa jest pożyteczna bez względu na patronat.

   Usuń