poniedziałek, 13 marca 2017

Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Suchedniowie zatrzymali 62-latka podejrzewanego o posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj, 12.03.br., policjanci z suchedniowskiego komisariatu wspólnie z pracownikami Państwowej Straży Łowieckiej w Kielcach udali się na teren jednej z posesji w gminie Suchedniów. Funkcjonariusze podejrzewali, że zamieszkujący tam 62-latek może posiadać broń palną bez wymaganego zezwolenia i trudnić się kłusownictwem. W trakcie przeszukania budynku funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. 2 jednostki broni długiej, kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz dwa stalowe potrzaski na zwierzynę. 62-letni posiadacz tych nielegalnych przedmiotów został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. W wyniku dalszych ustaleń, jeszcze tego samego dnia policjanci przeszukali budynek na innej posesji, w którym znaleźli kolejną jednostkę broni należącą prawdopodobnie do 62-latka.
Zabezpieczony oręż trafi do badań laboratoryjnych. Policjanci sprawdzą również czy sprawca używał broni w celach kłusowniczych.
Zatrzymanemu może grozić kara nawet 8 lat więzienia.
(źródło: KWP w Kielcach / mw)

1 komentarz:

  1. To raczej złomowisko ale do utłuczenia zwierzyny wystarczy. Mnie tylko interesuje kiedy każdy zdrowy na umyśle człowiek będzie sobie mógł iść do sklepu i kupić pistolet albo nawet kałacha?

    OdpowiedzUsuń