niedziela, 26 lutego 2017

Sześć razy podium badmintonistek Orlicza

Na każdym stopniu podium "nasza".
Przez trzy dni, od piątku do niedzieli w suchedniowskiej hali sportowej odbywał się turniej badmintonowy z cyklu Grand Prix Gold. W zawodach uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki w kategorii wiekowej juniorów i młodzików, którzy rywalizowali w grupie mistrzowskiej "A" i grupie "B". Miejsce w danej grupie było uzależnione od lokaty na listach rankingowych PZBad.

W grupie "A" barw Orlicza z powodzeniem broniły: Wiktoria Dąbczyńska, Izabela Pajek, Zuzanna Glijer. Był to bardzo dobry występ naszych badmintonistek, które wywalczyły trzy pierwsze miejsca, dwa drugie i jedno trzecie. W grze pojedynczej spotkały się Wiktoria i Zuzia. Był to pojedynek godny finału, nasze zawodniczki stoczyły trzysetowy bój i ostatecznie górą była Wiktoria wygrywając 2:1 (-17, 18, 15). Nie mniejsze emocje towarzyszyły grze deblowej, ponownie z udziałem reprezentantek Orlicza. Tym razem Wiktoria grając w parze z Aleksandrą Goszczyńską wygrały z Izabelą Pajek mającą za partnerkę Wiktorię Adamek 2:0 (11, 15). Zuzia z Aleksandrą Felską zakończyły rywalizację na trzecim miejscu. Kolejny suchedniowski finał był w mikście, gdzie na najwyższym stopniu podium stanęła Iza z Radosławem Wróblem. Gratulujemy!