środa, 8 lutego 2017

Nowa sala gimnastyczna

Sala gimnastyczna przy gimnazjum.
Jak wiemy z początkiem roku szkolnego 2017/2018 zaczną wygasać gimnazja. W Suchedniowie do szkoły przy ulicy Szarych Szeregów zostanie przeniesiona Szkoła Podstawowa nr 1. Ale zanim do tego dojdzie w budynku gimnazjalnym zostanie przeprowadzone szereg prac adaptacyjnych i remontowych. W kolejnym etapie przewidziana jest rozbudowa sali gimnastycznej, która ma mieć wymiary 36x19 metrów.
Ponownie jak w przypadku budowy hali sportowej podnoszą się glosy, że jest to zbędna inwestycja. Ja uważam, że należy wspomnianą salę gimnastyczną wybudować. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Czy jeszcze teraz w czasie projektowania, nie można zwiększyć jej rozmiarów, aby obejmowały pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej? Wymiary takiego boiska to 40x20 metrów, a więc różnica minimalna. Mamy już w Suchedniowie salę gimnastyczną przy gimnazjum, wybudowaną w latach 60-tych, której wymiary nie pozwalają na rozgrywanie meczów siatkarskich, piłki ręcznej. Uważam, że jeżeli podejmujemy się budowy, to zróbmy to jak należy, aby w sali tej można było przeprowadzać szkolne zawody, a nie przenosić się do hali sportowej, która i tak jest mocno obciążona.
Nie powielajmy błędów z przeszłości jak to było ze wspomnianą salą gimnastyczną w SP nr 2 oraz halą sportową, w której teraz nie można organizować większych imprez sportowych, podobnie zresztą jak w Kielcach, gdzie też przymierzają się do budowy nowej hali, ponieważ ta przy ulicy Bocznej jest za mała.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz