wtorek, 7 lutego 2017

Ruszyły wycinki drzew

Od 1 stycznia weszły w życie przepisy zezwalające właścicielom posesji na wycinkę drzew i krzewów bez zezwoleń. Jest jednak warunek, że ta wycinka nie może być związana z prowadzeniem działalności gospodarczej. Są również inne warunki o których już pisałem na stronie NS, jak chociażby obwód pnia na wysokości 130 cm, który dla poszczególnych gatunków nie może przekraczać wyznaczonych norm.
W Suchedniowie korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych ruszyły już pierwsze wycinki, jak chociażby ta przy ulicy Bodzentyńskiej. Po wycięciu drzew zmienia się wygląd otoczenia do którego przyzwyczailiśmy się przez lata, ale właściciele posesji mają prawo co do zagospodarowania swego terenu. Musimy tylko pamiętać o tym, aby czynić to z rozwagą, ponieważ dość szybko możemy pozbyć się drzew. A przecież dawniej, jeszcze w latach siedemdziesiątych, Suchedniów wprost tonął w zieleni.

1 komentarz:

  1. Najlepiej przycinać wszystko co zielone, w końcu po co komu cień latem, a liście jesienią, a ptakom za schronienie wystarczą bloki i inne zabudowania, zaś tlen w naturalny sposób wytworzy się sam ze spalin samochodowych.

    OdpowiedzUsuń