piątek, 24 lutego 2017

Modernizacja zabytków w Suchedniowie

Miejska Biblioteka Publiczna, Miejskie Centrum Kultury oraz Biuro Wystaw Artystycznych znajdą się w miejscu dawnego browaru przy ul. Siennieńskiej 54 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ten ponad stuletni budynek zostanie zmodernizowany tak, aby zachować charakter starej budowli eksponując swoje historyczne walory. W Ostrowcu Świętokrzyskim marszałek Adam Jarubas z prezydentem Jarosławem Górczyńskim oficjalnie przekazali dawny browar do modernizacji.
W Suchedniowie nie było uroczystego przekazania ponad stuletniego "Marywilu" przy ulicy Mickiewicza, ale prace modernizacyjne już trwają. Budynki znajdujące się po prawej stronie zostały już zrównane z ziemią, a na pozostałych trwa rewitalizacja. Tylko po tej odnowie prawdopodobnie nie zostanie nawet jednej cegły. Szkoda, że inni umieją dbać o swoje dziedzictwo, a u nas nikt się tym nie interesuje. Nie będę wyliczał wszystkich "modernizacji" ponieważ już o tym wielokrotnie pisałem. Ale są jeszcze ostatnie obiekty, o które warto zadbać, jak chociażby dworek "Kałamarzyk", czy też dawna siedziba urzędu miejskiego przy ulicy Sportowej.
W tym miejscu chciałbym podziękować Annie i Pawłowi Orłowskim za uratowanie młyna na Jędrowie, który chylił się ku ruinie, a teraz odzyskuje dawny blask. Oby więcej takich inicjatyw.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz