poniedziałek, 6 lutego 2017

Dwa triumfy Miłosza Miernika

Miłosz Miernik.
W suchedniowskiej hali sportowej w niedzielę, 5 lutego rozegrano Ogólnopolski Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie. Reprezentanci Orlicza trzy razy stawali na najwyższym stopniu podium. Najlepiej zagrał Miłosz Miernik w kategorii juniorów, który dwa razy wywalczył pierwsze lokaty, najpierw w singlu, a później w deblu. W kategorii młodzików zwyciężyła suchedniowska para Julia Pajek/Aleksandra Pawlukiewicz.
Kategoria junior młodszy U-17
W grach pojedynczych Miłosz Miernik w finale pokonał Jakuba Nawrockiego (Spartakus Niepołomice) 2:0 (16, 11). Ci sami zawodnicy grając w parze stanęli na najwyższym stopniu podium w deblu.
Kategoria młodzik U-15
W deblu Julia Pajek z Aleksandrą Pawlukiewicz w finale pokonały Oliwię Kocz (Tęcza Zagnańsk)/Martę Tomaszewską (UKS Morawica) 2:1 (-17, 17, 17). Joanna Więckowska z Alicją Nowak (Junis Szczucin) nie wyszły z grupy.
W singlu Pajek przegrała w półfinale z późniejszą triumfatorką Anastasią Kosenchuk (Korona Pabianice). Pawlukiewicz zakończyła gry w ćwierćfinale, a Joanna Więckowska nie wyszła z grupy.
W singlu chłopców Andrzej Pięta nie wyszedł z grupy, podobnie w deblu grając w parze z Jakubem Ryniec (Dwójka Wesoła) i w mikście z Pawlukiewicz.