wtorek, 14 lutego 2017

Świętokrzyski Piknik Hokejowy

Świętokrzyski Piknik Hokejowy - pod taką nazwą w niedzielę. 12 lutego na lodowisku im. Mieczysława Filipowskiego w Skarżysku Kamiennej odbyła się impreza, której organizatorem byli amatorzy hokeja wchodzący w skład drużyny Kojoty Suchedniów. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Skarżyska Pan Konrad Krönig.
Cel imprezy to popularyzacja hokeja na lodzie w województwie świętokrzyskim. To nie wszystko, ponieważ w niedzielę zaprezentowano młodzieżową grupę hokejową "Piranie". W jej skład wchodzą zawodniczki i zawodnicy w wieku od 8 do 15 lat. Z powodzeniem można powiedzieć, iż jest to reprezentacja województwa świętokrzyskiego, gdyż próżno szukać w okolicy innej podobnej grupy zainteresowanej tą dyscypliną.
Niedzielny piknik podzielony był na kilka części. Na początku odbyła się prezentacja zawodników, po której rozpoczął się mecz młodzieży z dwóch drużyn "Piranie" i "ROLA Radom". Kolejny punkt to pokazowe starcie seniorów w którym wystąpiły drużyny "Kojoty Suchedniów" oraz "Sokoły" Końskie. W międzyczasie odbyły się dwa konkursy, gdzie najmłodsi musieli wykazać się celnością strzału z dystansu oraz w drugim przypadku sprawdzić się w konkursie rzutów karnych. Całej imprezie bacznie przyglądali się rodzice, dzielnie kibicując swoim pociechom.
Treningi trwają systematycznie przez cały rok. W lato dzieci zamieniają łyżwy na rolki, aby dalej kontynuować zabawę z hokejem. Udział w zajęciach jest bezpłatny, należy jedynie wykupić bilet wstępu na lodowisko. Informacje na temat hokeja dla najmłodszych w regionie uzyskać można poprzez kontakt z Panem Dariuszem Mosiołkiem tel. 600 046 740 lub poprzez fanpage Kojotów Suchedniów prowadzonego pod linkiem :
(więcej zdjęć na fanpage KLIKNIJ)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz