poniedziałek, 20 lutego 2017

Medale dla tenisistów stołowych

Już w sobotę, 25 lutego zostaną rozegrane mistrzostwa Suchedniowa w tenisie stołowym dla amatorów. Będzie to 15 edycja, ale trzeba pamiętać, że w latach 50-tych również rozgrywano takie mistrzostwa. W 1950 roku mistrzem został Mieczysław Kowalik, rok później Jerzy Kozłowski, a w 1953 roku ponownie tytuł wywalczył Kowalik. W latach 50-tych i 60-tych drużyna Orlicza z powodzeniem rywalizowała w rozgrywkach ligowych.
Tenisowe tradycje podtrzymują Sławomir Działak i Dariusz Żołądek, którzy grają w klubie UKS Meteor Wąchock. W niedzielę, 12 lutego grali w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskie, zdobywając cztery medale w kategorii wiekowej weteran. Drugie miejsce w deblu wywalczył Żołądek, grając w parze z Robertem Płusą. Tuż za nim na trzecim miejscu zawody ukończył Działak z Krzysztofem Dudą. Kolejne brązowe krążki wywalczył Działak w singlu i Żołądek z Ewą Czekaj w mikście. Gratulujemy!
A może w Orliczu reaktywować sekcję tenisa stołowego?