czwartek, 16 lutego 2017

Kolejna wygrana Zdrowy Ty Orlicz

W środę, 15 lutego trzecioligowi siatkarze Zdrowy Ty Orlicz rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem zmierzyli się z AZS Politechniką Świętokrzyską w Kielcach i wygrali za trzy punkty. Był to więc udany rewanż za niespodziewaną porażkę w pierwszej rundzie, kiedy to biało-niebiescy przegrali 2:3.

Już w pierwszym secie Orły objęły prowadzenie, które powiększali z każdą rozgrywką, by wygrać wysoko do 12. W drugiej odsłonie również zdecydowana przewaga Orlicza i wygrana do 19. Dopiero w trzecim secie gospodarze spróbowali dotrzymać kroku naszym, ale było ich stać na wywalczenie tylko 22 punktów. Zwycięstwo suchedniowian w pełni zasłużone i co warto podkreślić drugie z rzędu za trzy punkty. Drużyna pokazała charakter i po wcześniejszych porażkach potrafiła się podnieść. Aby tak dalej, a nie będzie łatwo, ponieważ w kolejnym spotkaniu Orły podejmują w Suchedniowie wicelidera Lerko.
Najbardziej wartościowym graczem spotkania został Igor Parszowski. Orlicz po rozegraniu 11 meczów, umocnił się na piątym miejscu, mając w dorobku 16 punktów.
AZS Politechnika Świętokrzyska - Zdrowy Ty Orlicz 0:3 (12:25, 19:25, 22:25)
Skład: Jakub Garbala, Michał Dziarmaga, Rafał Erbel, Adrian Zatorski, Maciej Kosowski, Igor Parszowski, Sebastian Nowak, Maksymilian Marszałek, Tomasz Makuch.