wtorek, 7 lutego 2017

Dotacja dla Przedszkola

Kuratorium Oświaty w Kielcach opublikował dotacje celowe z budżetu państwa na realizację zadań własnych w zakresie wychowania przedszkolnego przewidziane na 2017 rok. Suchedniów ma otrzymać 271 614 złotych na 203 wychowanków. Jest to dotacja na całą gminę.

Jak zostaną zagospodarowane te środki, zależy już od urzędników. Jest jednak okazja na doposażenie Przedszkola przy ulicy E. Peck, gdzie nawet na farbki i kredki "zrzucają" się rodzice i sponsorzy. Może to być chociażby dofinansowanie wycieczek i dodatkowych zajęć. Aktualnie w tym przedszkolu jest ponad 150 dzieci w sześciu oddziałach. Budynek ledwie mieści chętnych, a przecież od września 2017 roku gmina musi zapewnić miejsca w przedszkolach dzieciom w wieku przedszkolnym. Ponadto rodzice "starszaków" chcą pozostawić swoje pociechy w zerówce w przedszkolu, gdzie według nich będą miały lepsze warunki niż w szkole. A więc warto pomyśleć o rozbudowie Przedszkola przy ulicy E. Peck. Nabór dzieci zacznie się po feriach i będzie trwał do końca marca, a wtedy przekonamy się jak będzie wyglądała sytuacja w tym Przedszkolu.

1 komentarz:

  1. Zastanawiam się kiedy skończy się to szafowanie budżetem. Dopiero co jedna pani chciała kilkanaście mln na szkołę, jakiś pan apelował o kilka mln na wykupienie Marywilu, do tego ulica Powstańców, objazd przejazdu kolejowego, kanalizacja w kilku rejonach miasta. Teraz jeszcze przedszkole. Czy Suchedniów ma budżet z gumy?

    OdpowiedzUsuń