sobota, 25 lutego 2017

Dom z szynkiem wódki

Kolejny opis suchedniowskiego domu, który nie przetrwał do dzisiejszych czasów. Pewnie został spalony w czasie powstania styczniowego, wszak jego opis pochodzi z 1847 roku.
Dom z pomieszczeniem publicznym i szynkiem położony był we wsi Suchedniów, Powiecie Opoczyńskim, Gubernii Radomskiej. Właścicielem obiektu był Rząd, a dzierżawcą propinacji Henryk Malinowski.
Dom złożony jest z sali bilardowej, izby mieszkalnej z szynkiem, sali jadalnej, kuchni, spiżarni i dużej sieni z kuchenką. Budynek ma 27 łokci długości i 20 łokci szerokości, do którego dobudowana jest obórka 5x8 łokci.
Zabudowania należą do klasy trzeciej, stopnia niebezpieczeństwa drugiego. Wyceny 1/13 kwietnia 1847 roku dokonał delegowany technik Dyrekcji Ubezpieczeń, która wynosi rubli srebrem 480. Dokładny opis zajmuje 4 stron.
Naczelnik Powiatu Opoczyńskiego niniejszy szacunek szczegółowy poświadczył podpisem (nieczytelny). Podpisy złożyli również ze strony Skarbu jako Dziedzica Dóbr asesor ekonomiczny Okręgu Opoczyńskiego (podpis nieczytelny), wspomniany technik, dzierżawca Malinowski i wójt Suchedniowa Wędrychowski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz