sobota, 11 lutego 2017

Nie ma pozwolenia na budowę sklepu Dino

W ostatnim czasie wiele emocji jest wywołanych wokół lokalizacji sieciowego sklepu Dino. Aby nie dopuścić do tej inwestycji, mieszkańcy wystosowali nawet protest, pod którym podpisało się kilkadziesiąt osób. 
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, ten temat poruszył również przewodniczący komitetu osiedlowego Krzysztof Leski. Obecny na sali starosta powiatu skarżyskiego Jerzy Żmijewski zdemontował wszelkie pogłoski, że zostało wydane pozwolenie na budowę sklepu DINO. Stwierdził, że - nawet nie ma wniosku dotyczącego wydania takiego pozwolenia. Jedynie jest wniosek firmy o wydanie pozwolenia na wjazd na wspomnianą posesję.
Ponieważ to koliduje z planowaną koncepcją zamknięcia przejazdu kolejowego, wobec tego przedstawiciel tej firmy został zapoznany z dokumentami dotyczącymi planowanej zmiany ruchu na ulicy Bugaj. Wspomniany protest starosta przekazał również do Komendy Powiatowej Policji do wydziału ruchu drogowego, z prośbą aby dość szczegółowo przyjrzano się planowanej organizacji ruchu. Starosta zwrócił uwagę, że może powodować to takie sytuacje, że w przypadku zamknięcia przejazdu kolejowego, kilkadziesiąt samochodów które będą stały, mogą wyeliminować możliwość skrętu w ulice Szarych Szeregów oraz uniemożliwić dojazd do innych ulic jak Staszica, Traugutta, Dawidowicza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz