niedziela, 5 marca 2017

Zaproszenie na wieczór wspomnień

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie serdecznie zaprasza na wieczór wspomnień o lokalnych poetach pn."Duchy poetów w przestrzeni nad Kuźnicą", który odbędzie się w niedzielę 19 marca 2017 r. o godz. 17:00 w sali kameralnej naszej placówki.
W roku 2013 zmarł Ryszard Miernik, a po nim odeszli kolejni - Stanisław Pająk i Franciszek Rek - wszyscy w marcu, choć w innych latach. Dwaj pierwsi debiutowali w podobnym okresie, kiedy wydawnictwa promowały twórców pochodzących, jak to się wówczas mówiło z ludu. Ryszard zaczął swoje pisarstwo wcześniej, Stanisław dołączył dekadę później. Ale obaj byli ludźmi utalentowanymi, nie potrzebowali w swojej twórczości opieki państwa, ani partii. Franciszek Rek to "naturszczyk", który nie pozwolił siebie zmienić, nikomu. Zawsze pogodny, uczynny, przemierzał Suchedniów rowerem. Pisał po swojemu, czerpiąc inspirację  z  suchedniowskiego otoczenia.
Sylwetki pisarzy Ryszarda Miernika i Stanisława Pająka przybliży nam Prezes Związku Literatów Polskich oddział Kielce Stanisław Nyczaj, natomiast postać Franciszka Reka przedstawi Mariusz Pomocnik, znajomy poety. Podczas spotkania będziemy mogli również posłuchać wierszy i fragmentów prozy pisarzy. Oprawę muzyczno - taneczną wydarzenia zapewni grupa teatralna Michała Ośki.
Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz