sobota, 4 marca 2017

PKP PLK ogłosiły przetarg

Mieszkańcy Suchedniowa, ale nie tylko z niecierpliwością oczekują na rozwiązanie węzła gordyjskiego, jakim z pewnością jest przejazd kolejowy na Bugaju. Pisałem już o tym wielokrotnie, ostatnio o możliwości wybudowania objazdu ulicami Stokowiec i Szeroką.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły właśnie przetarg na dokumentację projektową dla linii Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów. Inwestycja w Krajowym Programie Kolejowym z POIiŚ oszacowana jest na blisko 600 mln zł.
Projekt zwiększy komfort obsługi na stacjach i skróci czas podróżowania, między innymi z Suchedniowa. Projektowanie rozpocznie się jeszcze w 2017 r., a roboty zaplanowano na lata 2020-2022. Wykonawca opracuje dokumentację modernizacji 12 stacji w tym w Suchedniowie, gdzie być może oprócz dwóch tuneli zostanie lepiej wyposażony peron, który będzie dostosowany także do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.
Przygotowywana obecnie inwestycja zwiększy poziom bezpieczeństwa dzięki wymianie urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Bezpieczniej będzie także dzięki modernizacji przejazdów kolejowodrogowych. Szczegółowy zakres - liczbę przejazdów oraz ich najlepsze zabezpieczenie określi dokumentacja projektowa.
Kompleksowo przebudowane będzie 116 km linii kolejowej i sieć trakcyjna. Inwestycja spowoduje zniesienie ograniczeń prędkości dzięki planowanym robotom na obiektach inżynieryjnych. W planie jest przebudowa 39 obiektów, m.in. 15 mostów, 11 wiaduktów.
Prace projektowe wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: „Prace na linii kolejowej nr 8 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów” mają rozpocząć się w IV kwartale 2017 r. Roboty budowlane zaplanowano na lata 2020-2022. Inwestycja w Krajowym Programie Kolejowym oszacowana jest na blisko 600 mln zł. Finansowanie przewidziano z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
(źródło: PKP)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz