sobota, 15 lutego 2014

Wiktoria piąta w Europie!

Iza Pajek (z lewej) i Wiktoria Dąbczyńska.
Niestety nie udało się awansować Wiktorii Dąbczyńskiej do strefy medalowej Mistrzostw Europy w badmintonie w kategorii U-15. Wczoraj w grach pojedynczych po ograniu Lindberg (Filandia), w kolejnej rundzie przegrała ze Szwajcarką Aline Muller 20:22, 21:18, 16:21. Szkoda zwłaszcza pierwszego seta, którego Wiktoria przegrała na przewagi.

Nasza zawodniczka dużo lepiej spisała się w grze deblowej, gdzie grając wspólnie z Aleksandrą Goszczyńską dotarły do ćwierćfinału. Po drodze eliminując parę z Hiszpanii oraz z Czech Michaela Fuchsova/Tereza Svabikova 21:15, 15:21, 21:13. W ćwierćfinale polskiemu deblowi przyszło się zmierzyć z holenderkami Marlies Baan/Ella Peters, które były rozstawione z numerem trzecim. Rywalki potwierdziły, że nie przypadkowo były rozstawione i wygrały 21:16, 21:19.
Dotarcie polskiej debla do ćwierćfinału było niewątpliwie dużym sukcesem, tym bardziej, że był to jedyny polski akcent na tym poziomie rozgrywek. Dla Wiktorii, debiutantki w takiej imprezie, to kolejne pole do zbierania doświadczeń, które w przyszłości powinny zaprocentować. Gratulujemy!

2 komentarze:

  1. Gratuluje i życzę kolejnych sukcesów;) oby w Suchedniowie wreszcie na pierwszym miejscu pojawiły się inne dyscypliny sportu niż piłka nożna..

    OdpowiedzUsuń
  2. gratuluję i mam nadzieję, że osoby niespełnione nie będą się wyzywać jak przy innych informacjach

    OdpowiedzUsuń