wtorek, 25 lutego 2014

Sesja nadzwyczajna

Rady Miejskiej w Suchedniowie odbędzie się w dniu 26 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy o godzinie 14. Tematyką obrad będzie projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Suchedniów na rok 2014.

13 komentarzy:

 1. A co juz kase wcielo:) ? Czy ku pozytywnemu naszemu zaskoczeniu przybylo jej troche?

  OdpowiedzUsuń
 2. Po obradach sesji nadzwyczajnej odbyło się również posiedzenie Komisji ds. oświaty. Dowiedziałem się o niej dość nieoczekiwanie. Wiodącym tematem rozmów podczas tej komisji była analiza wariantów reformy oświaty w naszej gminie. Rozpatrywane są 4 warianty. Realizacja wybranego mogłaby się rozpocząć najwcześniej od 1 września 2015 r.
  K.Górski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od 1 września 2015 r. czyli bez teraźniejszych "włodarzy" i niektórych radnych.   Usuń
 3. Ale zaczym odejdą jeszcze namieszają na swoja korzyść. Przyjdą inni, nowi(mam nadzieje)niech się martwią i sprzątają po nieudolnej władzy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety decyzje, które teraz zapadną będą zbierać plony w przyszłości. Panie Górski czy prawdą jest że dyrektorzy wszystkich szkół w mieście powinni zacząć trzepać spodniami? Czy prawdą jest, że najbardziej prawdopodobny pomysł Burmistrza to likwidacja trójki i jedynki i połączenie ich w całość, która znajdzie lokalizację w gimnazjum? Jeśli tak to niech obudzą się rodzice i nauczyciele z innych szkół niż jedynka i zaczną działać zanim będzie za późno!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Burmistrz wskazał 4 warianty reformy oświaty w Suchedniowie. Trudno wskazać, który z nich zyska uznanie Rady. Nie znam zbyt wiele szczegółów, gdyż dotarłem na ową komisję z opóźnieniem. Dlatego poprosiłem Panią M. Styczeń o dodatkowe informacje w zakresie tego, co było przedmiotem rozważań komisji. Pani Przewodnicząca uprzejmie udzieliła mi stosownych wyjaśnień, tzn. na komisji zapoznano się z czterema wariantami reformy oświaty w Suchedniowie. Postawiono pytania związane z realizacją tych wariantów i tyle.
   Reformowanie czegokolwiek nie jest prostą sprawą, a kompromisy rodzą się w bólach. Będzie nad czym debatować.
   K.Górski

   Usuń
 5. Jakie by te pomysły nie były, to dobrze, że przynajmniej teraz są, i można je analizować. Ale dlaczego są dopiero teraz? Dlaczego wcześniej "wielki plan" burmistrza sprowadzał się do nakłamania w kampanii wyborczej i wywalenia w błoto ponad stu tys. na zbyt drogi projekt?

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. likwidacja Zespołu Szkół i przeniesienie SP 1 do budynków na ul. Sportowej
  2. dobudowa 3 sal do gimnazjum i utworzenie szkoły zbiorczej gimnazjum + jedynka
  3. likwidacja SP 1 i rozdysponowanie dzieci po istniejących podstawówkach
  4. przeniesienie gimnazjum do budynków SP 3 a na Bugaju utworzenie zbiorczej szkoły podstawowej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pkt 3 likwidacja i rozdysponowanie dzieci po "istniejących" podstawówkach, odnosząc się do tego pkt mam wrażenie że dzieci w "naszym" mieście należą do rzeczy które można przenosić kiedy się chce i gdzie się chce, poza tym istniejące szkoły czyt. szkoła nr 3 nie spełnia żadnych warunków bytowych dla chodzących tam już dzieci nie mówiąc już o zwiększeniu liczby o kilkadziesiąt więcej (wraz z maluchami 6lat), Ostojów ma szkołę OK ale wątpię żeby ktoś chciał ze szkoły 1 czy 3 prowadzać czy wozić dzieci do Ostojowa, nasza władza to plama dla Suchedniowa, zaniedbania tutaj to chyba niechlubny rekord na skale kraju, zapowiada się więc walka o porządna szkołę w naszym mieście, tyle w tym temacie

   Usuń
 7. A przede wszystkim... Kto rządzi ta komisja oświaty, że teraz dopiero się obudziła i wzięła za analizowanie problemu? Od tego to należało kadencje zaczynać, a nie na tym ją kończyć. Pojęcie o zarządzaniu jak dzieci w piaskownicy...

  OdpowiedzUsuń
 8. Punkt 4 z góry można skreślić, bo niewykonalne jest upchanie gimnazjum w klitkowatych salkach SP nr 3. I co, jedyne w Polsce gimnazjum bez sali gimnastycznej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Punkt 1 też należy skreślić, miasto bez szkoły Średniej i to jednej z najlepszych w województwie. To nawet Bodzentyn walczy o swoją szkołę Średnią, ale może w Bodzentynie jest więcej światłych ludzi.

   Usuń
  2. Przewodniczącym komisji oświaty jest licealista i wszystko w tym temacie.

   Usuń