środa, 5 lutego 2014

Szczepienia w "Promyku"

Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 3 lutego 2014 roku rozstrzygnięte zostały konkursy ofert na realizację w 2014 roku szczepień profilaktycznych przeciw pneumokokom i przeciw meningokokom. Patrz tutaj.

20 komentarzy:

 1. W zeszłym roku, kiedy szczepiłem swą córkę (naturalnie szczepienie obowiązkowe pod grożbą sankcji), zapytałem lekarza czy jest to w 100% bezpieczne. Lekarz odpowiedział, że naturalnie tak. Więc dałem mu do podpisania druk , w którym lekarz potwierdza ,że mojemu dziecku nie stanie się krzywda poszczepienna (Formularz – Oświadczenie lekarza w/s szczepień). Odpowiedział, że nie ma takiej możliwości. Potem było odsyłanie od Annasza do Kajfasza, zwykła nerwówka i stek bzdur , coś w stylu" ja tylko wypełniam rozkaz". Dla totalnego laika coś jest ewidentnie nie halo. Słyszę z całego świata o umieraniu dzieci po szczepionkach ,zwłaszcza tych skojarzonych. Jak jest naprawdę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może warto dla odmiany posłuchać o umieraniu dzieci, które nie są szczepione.

   Usuń
  2. Przecież to rodzic jest najbardziej zainteresowany zdrowiem i prawidłowym rozwojem swego dziecka. Nie rozumiem więc dlaczego to on nie ma decydującego głosu w tym temacie. Tak więc pytanie moje jest wciąż aktualne, jaki problem podpisać się pod czymś co jest pewne na 1000%?

   Usuń
  3. Oczywiście, że rodzic jest najbardziej zainteresowany dobrem swojego dziecka. Jednakże sądzę, że niewielu rodziców ma wystarczającą wiedzę, aby podejmować medyczne decyzje. Polecam artykuł: http://wyborcza.pl/1,75400,15325899,Jak_ruchy_antyszczepionkowe_ozywily_dawne_choroby.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza

   Usuń
  4. No to pytam się po raz trzeci, jaki problem z tym podpisem. Rozumiemy się czy nie , to proste.

   Usuń
  5. Dzieci nie są rodziców! Dzieci są państwowe i dlatego rodzice mają g...o do powiedzenia w sprawie szczepień!

   Usuń
  6. A no chyba że tak.

   Usuń
  7. Ale po co w ogóle komuś taki podpis? I zastanawiam się, czy Pan Kielczanin byłby taki skory do podpisywania czegokolwiek swoim nazwiskiem (na przykład posty na tym forum), nawet gdyby coś na 1000% było 'bezpieczne'.

   Usuń
  8. Widzę że pan anonimowy ma problemy neurologiczne. Tutaj to chyba jakaś norma, albo samobójcy albo posiadacze IQ o rozmiarze własnego buta. Tak być nie musi, wystarczy trochę pracy nad sobą.
   P.S. Czytaj ze zrozumieniem, nie bądź jak 70% społeczeństwa.

   Usuń
  9. Rozważny człowiek najpierw pracuje nad sobą. A Pan Kielczanin chyba ma problem z radzeniem sobie z własną agresją.

   Usuń
  10. Spokojnie ręce się pocą? Wyczuwam konowała.

   Usuń
  11. Niestety, pudło. I, niestety, z Panem nie ma co dyskutować chyba w żadnym temacie, jak pokazuje kolejny wątek.

   Usuń
  12. Anonimy już tak mają. To nie ich wina ,to transformacja.

   Usuń
 2. Polecam wysłuchać
  http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/porazenie-mozgowe-po-szczepionce,112340.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbrzydszy budynek w Suchedniowie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czas na kontrolę!!! 3 lutego 2014 konkurs został rozstrzygnięty, a już w styczniu szczepienia odbyły się w suchedniowskim gimnazjum! Zgłoście to komu trzeba!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesz się że były. Masz pojęcie na jakie szczepienia jest konkurs a jakie były w gimnazjum?! To przykre jakie mamy społeczeństwo w suchedniowie. ... Dramat.

   Usuń
  2. Problemem nie jest to że były i cieszę się że były. Były nimi objęte dzieci urodzone w 1998 roku i kończące gimnazjum. Szczepienie było przeciw meningokokom. Rodzice za to nie płacili. A więc wszystko zgodnie z informacją o rozstrzygniętym konkursie ofert.
   Problemem jest to że szczepienia odbyły się przed rozstrzygnięciem konkursu - usługę wykonano nim wybrano usługodawcę. Przypadek? Wygląda to na z góry ustawioną procedurę wyboru ofert. Jeśli tak nie jest proszę mnie wyprowadzić z błędu. A jeśli jest - to mamy tolerować łamanie prawa i żyć w tym b.....u? Wypowiadam się jako pojedyńczy mieszkaniec Suchedniowa a nie jako całe społeczeństwo, ale jeśli jako społeczeństwo Suchedniowa będziemy tolerować łamanie prawa - to faktycznie "przykre mamy społeczeństwo w Suchedniowie" - istny dramat.

   Usuń
  3. W tym grajdole to wiele spraw mamy juz ustalone

   Usuń
 5. Dlaczrgo Promyk Nasz Osrodek Zdrowia nazywamy

  OdpowiedzUsuń