sobota, 15 lutego 2014

Makijażystki i kelnerzy, czyli "Suchedniowscy zawodowcy"

Od 1 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie rozpoczęła się realizacja drugiego już projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt pod nazwą „Suchedniowscy zawodowcy” jest realizowany na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach i będzie trwał do 30
września 2014 roku. Koszt projektu ogółem wynosi 197 440 zł., w tym wkład własny – 26 995,00 zł.
Dotychczas uczniowie uczestniczyli w kursie kwalifikacyjnym kelner-sommelier (6-9.02.2014) prowadzonym przez Akademię Kelnerską Grzegorza Górnika, prezesa Krajowego Stowarzyszenia Kelnerów, organizatora Mistrzostw Polski Kelnerów.
Grupa fryzjerek 13 lutego rozpoczęła realizację zajęć w ramach 30. godzinnego kursu Profesjonalny makijaż i wizaż. Warsztaty prowadzone są przez p. Ewę Filipecką, finalistkę oraz jurorkę Światowych Mistrzostw Makijażu.
Projekt obejmuje także między innymi wakacyjne staże zawodowe. Dla uczniów to szansa na zdobycie doświadczenia, tak poszukiwanego przez pracodawców oraz okazja do samodzielnego zarobienia pierwszych pieniędzy.
Wszelkie informacje na temat projektu można uzyskać pod adresem www.zssienkiewicz.pl (info ZSz H. Sienkiewicza)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz