sobota, 15 lutego 2014

Co będzie z pocztą?

Od pewnego czasu w Suchedniowie krąży informacja o zamknięciu poczty. Według mnie nie dojdzie do jej likwidacji, ale może się zmienić forma działalności. Poczta Polska szuka oszczędności i na razie rusza pilotażowy program w czterech miastach w Polsce. W zamierzeniu Poczty jest sieć nowych agencji - nazywanych od określenia Agencja Pocztowa Nowego Typu skrótem APENT - które będą zastępowały dotychczasowe urzędy. Mało tego w Suchedniowie może przybyć więcej punktów, ponieważ Poczta chce uruchamiać punkty tego typu np. w supermarketach czy na stacjach benzynowych. Znając życie pewnie skończy się tym, że dojdzie do redukcji zatrudnienia w suchedniowskiej poczcie. A tak na marginesie pisałem o "złotych latach" Suchedniowa, kiedy otwierano nowe placówki (kina, szkoły, hotele, restauracje, sklepy itd), a teraz wszystko zmierza w odwrotnym kierunku. Suchedniów quo vadis?

11 komentarzy:

 1. Teraz Poczta?Nie no to już zaczyna się wymykać z pod kontroli.Zamykanie szkoły,zadłużenie miasta,drogi w rozsypce,nieudolne władze:( bezrobocie,młodzież ucieka z miasta. Czy może być jeszcze gorzej ?Niech ktoś napisze coś budującego.Jak tak dalej pójdzie to zniknie Suchedniów z mapy Polski:(.Ratunku!!!! Renata.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro przynosi straty to zamknac. Dziwnym trafem potem zostanie sprywatyzowana, ludzie dostana podwyzke, a firma jeszcze zarobi jak jakis czas temu PKS Skarzysko...

  OdpowiedzUsuń
 3. @up: Przecież mamy Mcdonald, to jest coś budującego :). A tak poza tym to ludzie decydują o tym, czy coś się ma zmienić w tym mieście, ja z nim już nie mam nic wspólnego, ale przecież władza musi wysłuchać głosu ludu, a jak nie to trzeba ją zmienić. Dotychczas jedynym chyba takim zrywem była sprawa jedynki, ale niech ludzie jednoczą się, działają coś w tym 'mieście'.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ha ,ha,ha Suchedyniów must die.

  OdpowiedzUsuń
 5. boże kochany!!! to jakaś masakra jest! najpierw szkołę chce zamknąć teraz poczte, potem pójdzie stacja kolejowa itd..zostanie nam Urzad Miata z miłościwie panującym ... ludzie obudźmy się!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. a co powiecie jakby chciał wystartować zwykły człowiek który jest pośród was, nie będący w żadnej partii, wręcz nimi brzydzący się, chcący coś zrobić w naszym mieście choćby własnymi rękami, bo w końcu za coś pieniądze władze dostają, a nie tylko za siedzenie? zagłosujecie na niego ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli zwykły człowiek przedstawi plan wyjścia miasta z trudnej sytuacji ,REALNY, to czemu nie.Będę trzymać kciuki i pomagać jak tylko mogę:).Jęśli czujesz że masz pomysł to kandyduj .Powodzenia.

   Usuń
 7. KFC będzie :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Koniec monopolu,końcem państwowej poczty w starym wydaniu Dwóch agentów na Bugaju i w Biedronce i po kłopocie.Pod warunkiem,że prywatny operator nie zrobi tego szybciej i taniej
  Tylko tych sentymentalnych żal..

  OdpowiedzUsuń
 9. jednym słowem Suchedniów robi sie zadupiem!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Prawda jest taka, że mało tu Suchedniowian z dziada pradziada, młoda inteligencja wyjechała, dużo " Południa" i to oni nadają ton, takimi też się łatwo rządzi.

  OdpowiedzUsuń