wtorek, 4 lutego 2014

Rycerze Kolumba proszą

O modlitwę w intencji naszych kapucyńskich i świeckich misjonarzy w Republice Środkowoafrykańskiej.
"Seleka idzie piechotą w naszą stronę. Uciekamy w pola. Idzie z nami bardzo dużo ludzi." - tego alarmującego sms od kapucyna, misjonarza o. Benedykta Pączki dostaliśmy dzisiaj o 9.20 rano. Selekowcy polują na misjonarzy, ich podopiecznych i ich dobytek. Polowanie jest łatwe, bo cel jest bezbronny. Polskim kapucynom w RCA potrzebna jest interwencja MSZ. Więcej tutaj.

12 komentarzy:

 1. Panu Najwyższemu polecamy naszych braci.
  Co 5 minut na świecie jakiś Chrześcijanin oddaje życie za wiarę.
  Syria, Egipt ,Irak, Chiny, Wietnam.Większość Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu to miejsca rzezi katolików. W telewizji pokazują nam kłamliwe obrazki z tzw."arabskiej wiosny",gdzie niby wprowadzana jest demokracja. Tak naprawdę brodatym bandytom- terrorystom chodzi tylko o władzę ,islamizacje świata,prawo szariatu i wymordowanie jak największej liczby Chrześcijan. Nie wierzmy telewizji ,która nakazuje nam popieranie syryjskich rebeliantów ,która nakazuje nam popieranie ukraińskich bandytów z UPA pod których sztandarami gromadzą się na kijowskim majdanie .TELEWIZJA KŁAMIE. Najwyższy czas otworzyć oczy i powiedzieć nie! islamistom ,komunistom,ukraińskim faszystom, wszelkiej maści genderohomolewakom czyhającym na likwidacje Chrześcijan,rodziny i prawdy.
  Pozdrawiam Blady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Republikę Środkowoafrykańską zamieszkuje chrześcijańska większość, a rebelie wybuchające co jakiś czas na muzułmańskiej północy wynikają (oczywiście w pewnym stopniu) z dyskryminowania mniejszości islamskiej. Od kilku tygodni po kraju grasują chrześcijańskie bojówki z maczetami - zdarzają się wśród nich przypadki kanibalizmu, a powszechne jest sporządzanie talizmanów z części ciała zabitych muzułmanów. Krótko mówiąc, jedni warci są drugich. Warto trochę poczytać, zanim się człowiek publicznie wypowie, mój Drogi Kolego Ze Szkolnej Ławy, więc przestań szaleć na tym forum, bo Cię znielubię.

   Usuń
  2. Malleus Maleficarum4 lutego 2014 17:48

   Faktycznie katolicy są bardzo biedni, zwłaszcza w Afryce. A całkiem przypadkowo z ukraińskimi faszystami liże się Kaczyński i jego pis.
   Pozdrawiam Opalony.

   Usuń
  3. Proszę z ostrożnością podchodzić do tych rewelacji z Newsweeka.Prawda jest taka ,że w pierwszych dniach rebelii zginęło około 60 islamistów i około 1000 chrześcijan .Gdyby te liczby chciał podać Newsweek pewnie napisałby ,że chordy chrześcijańskich sadystów i kanibali w bestialski sposób wymordowały 60 bezbronnych islamistów którzy w obronie własnej przypadkowo pozbawiły życia 1000 chrześcijan. Taki jest obiektywizm Newsweeka ,taki jest obiektywizm Tomasza Lisa,który po publikacji "Resortowych Dzieci" stał się jeszcze bardziej zagorzałym wrogiem kościoła katolickiego.
   Myślę,że powinien pan jednak przeprosić kolegę.

   Usuń
 2. Nie ilość wyznawców danej religii stanowi o jej "sile militarnej",lecz determinacja w wypełnianiu pisma świętego ,w tym wypadku koranu ,gdzie roi się od wezwań do mordowania "niewiernych".
  Skala zbrodni popełnianych na katolikach przez islamistów w imię wiary nie da się w żaden sposób zrelatywizować i powinien to wiedzieć nawet toki liberał jak Ty mój Drogi Kolego. A jak wynika z przytoczonych przez Ciebie historyjek ,to chyba lepiej nie czytać,niż czytać byle co.
  Pozdrawiam Blady

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypowiadasz się o Piśmie Świętym jakbyś je znał. Żenada.

   Usuń
  2. Ty... jakiś tam blady. Piszesz ciołku o UPA piszesz precz z ukraińcami, islamem, telewizja kłamie...itd Właśnie tymi słowami udowadniasz jakim jesteś ksenofobem, antysemitą i faszystą. Nie dorosłeś do wolności pisoku... i w ogóle te twoje wypociny na tym forum to żenada i nic więcej. Trochę rozumu ci trzeba. No ale muszę być wyrozumiały że Bozia nie wszystkim równo dała... Z resztą na całe szczęście że ziemia nie nosi zbyt dużo takich głupoli jak ty.

   Usuń
 3. Zwłaszcza czerwonego Newsweeka .

  OdpowiedzUsuń
 4. A CZY NASZ NAJWIĘKSZY CELEBRYTA T.B. JEST KOLUMBEM JEŚLI TAK TO OD KIEDY.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jest i całe szczęście. Zobacz skład kolumbów do zobaczysz kogo znajdziesz na liście. To już byłaby przesada. Oni mają się za elitę Suchedniowa. No ale jakie miasto taka elita...:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Elita Suchedniowa?!!! Ale się uśmiałem!!!

  OdpowiedzUsuń