piątek, 21 lutego 2014

Msza Święta Exporta

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe księdza infułata Józefa Wójcika. O godzinie 16 Mszę św. koncelebrował ks. Arcybiskup Metropolita Wacław Depo w asyście ks. biskupa Henryka Tomasika, ordynariusza Diecezji Radomskiej, ks. biskupa Adama Odzimka, ks. biskupa Ryszarda Karpińskiego z Diecezji Lubelskiej. Ponadto było między innymi trzech księży infułatów, księża dziekani z
Dekanatu Skarżyskiego i radomskiego, księża z diecezji
radomskiej, kieleckiej, sandomierskiej, przedstawiciele Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie, Zakonu Rycerzy Kolumba z Suchedniowa, Związku Strzeleckiego Strzelec z Suchedniowa, przedstawiciele władz samorządowych i Rady Miejskiej, organizacji, stowarzyszeń, a przed wszystkim mieszkańcy naszego miasta.
Homilię wygłosił ks. Tadeusz Lutkowski, kolega ks. infułata z lat szkolnych. Mowy pożegnalne nad trumną wygłosili: poseł na
Sejm Krzysztof Lipiec, starosta skarżyski Michał Jędrys, przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Bugała, w imieniu rodzin Szymon Lech, przewodnicząca Akcji Katolickiej Oddział w Suchedniowie Anna Gałczyńska, przewodniczący Rycerzy Kolumba Dariusz Wolniak, przedstawiciele chóru kościelnego, kółek różańcowych, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Stowarzyszenia Młodzieży Suchedniowa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Halina Tuśnio, dzieci z opiekunkami ze Świetlicy Parafialnej, przewodniczący Suchedniowskiej Korporacji Samorządowej Cezary Błach. Na koniec płomienne przemówienie wygłosił orionista ks. Leszek Wojtyś ze Zduńskiej Woli. Za udział w uroczystościach podziękowali ks. proboszcz Marian Mężyk z parafii pw. św. Brata Alberta w Skarżysku-Kam., ks. biskup Henryk Tomasik oraz ks. proboszcz Marek Migocki. Po Mszy św. parafianie i osobiście oddawali hołd ks. infułatowi Józefowi Wójcikowi. (więcej zdjęć na Facebooku Nasz Suchedniów w albumie Parafia).

18 komentarzy:

 1. jakaś relacja w radio lub tv?

  OdpowiedzUsuń
 2. słyszałam że radio Maryja i telewizja Trwam ma jutro transmitować pogrzeb Naszego Infuata

  OdpowiedzUsuń
 3. Poprawka - ks. Lutkowski wygłosił kazanie

  OdpowiedzUsuń
 4. ja to mam na to szczerze wyj**ane wielka zaloba i pozamykane drogi z powodu smierci jakiegos klechy żenada

  OdpowiedzUsuń
 5. Niech odpoczywa w pokoju

  OdpowiedzUsuń
 6. A frekwencja słabiuśka. Jaki biznes tacy udziałowcy. Wysychają rzeki Wielkiego Babilonu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta... Do kościoła trudno było wejść. Dobrze, że tę smutną uroczystość rozdzielono na dwa dni, bo gdyby była w jeden, nie sposób byłoby sie wcisnąć w pobliże kościoła.

   Usuń
 7. Jeżeli przydupasów typu obłędni rycerze nie liczyć to bardzo słabiutko .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na twoim pogrzebie nie będzie tylu przydupasów. Programu TVP też nie zmieni. Odpowiedz sobie dla czego.

   Usuń
 8. Ludzie, którzy nie zmieścili się w kosciele i na placu przed kosciołem stali jeszcze na ul. Kościelnej, tłum kończył się w okolicach biblioteki.

  OdpowiedzUsuń
 9. W sobotę, podczas pogrzebu, ludzie, którzy nie zmieścili się w kosciele i na placu przed kosciołem stali jeszcze na ul. Kościelnej, tłum kończył się w okolicach biblioteki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mieliśmy wielkiego i wspaniałego proboszcza . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Podobno dobrze rozdawał i nie jeden się o tym przekonał. Dziś jest dziadem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tadeusz czemu piszesz kłamstwa - w kościele to ci odwagi brakło czy w gardle zaschło bo nic nie mówiłeś .

  OdpowiedzUsuń
 13. Miał chyba nie świeży oddech zembów nie mył czy cuś.

  OdpowiedzUsuń
 14. Szymek,czy Ty, aby na pewno byłeś na tej mszy ? Ten fragment,który był najbardziej wzruszający kwitujesz : "Dzieci z opiekunkami ze Świetlicy Parafialnej"?....Wstyd i żenada!!!! Obserwowałeś wtedy uczestników mszy?...Widziałeś te pojedyncze róże,które żegnały opiekuna świetlicy?
  .Suchedniów,to nie Orlicz,trzeba wznieść się na trochę wyższy poziom.........
  Chcesz,zadzwoń.......

  OdpowiedzUsuń