niedziela, 2 lutego 2014

Suchedniowskie akcenty na gali sportowej

Od lewej: Cieślak, Majak,
Kozubek (fot. P. Stańczak).
W piątek został rozstrzygnięty plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i talenty w województwie świętokrzyskim. Uroczysta gala Świętokrzyskich Gwiazd Sportu odbyła się na terenie Targów Kielce. Wyróżnienia przyznano również w każdym powiecie.
W powiecie skarżyskim najpopularniejszym sportowcem został Tadeusz Zmijewski, piłkarz i trener ULKS Łączna.
Jednak większość kariery zawodniczej Tadka związana była z Orliczem, w którego barwach rozegrał 235 meczów mistrzowskich. Czwarta lokata przypadła suchedniowianinowi Pawłowi Tomaszewskiemu, dwukrotnemu medaliście mistrzostw Polski w badmintonie.
Wśród talentów drugie miejsce przypadło Izabeli Pajek, która w ubiegłym roku zdobyła komplet medali mistrzostw Polski w badmintonie tj. złoty, srebrny i brązowy. Niestety nasza badmintonistka nie mogła odebrać osobiście nagrody, ponieważ przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej. W jej imieniu dokonała tego siostra Aleksandra.
Całe podium trenerskie jest związane z Suchedniowem. Najpopularniejszym trenerem został Zbigniew Zaborski szkoleniowiec sportów walki, który od niedawna prowadzi zajęcia w naszym mieście. Druga lokata przypadła Jarosławowi Mosiołkowi, szkoleniowcowi siatkarek Gali, który był również zawodnikiem i trenerem Orlicza. Na najniższym stopniu podium stanął Sławomir Majak, trener Orlicza w rundzie jesiennej. Tutaj wywiad redaktora Piotra Stańczaka z trenerem Sławomirem Majakiem.
W czasie gali były i inne suchedniowskie akcenty, między innymi Janusz Cieślak został najpopularniejszym trenerem w powiecie kieleckim. Wyróżnienie kapituły plebiscytu przypadło dla sportowca niepełnosprawnego Krzysztofa Pietrzyka, którego drużyna Scyzory rozgrywa mecze koszykówki na wózkach w naszej hali sportowej.

1 komentarz:

  1. Cieślak nie zasługuje na taką nagrodę. To bardzo słaby trener co pokazał w Suchedniowie.

    OdpowiedzUsuń