wtorek, 25 lutego 2014

Reklama Suchedniowa

Dzięki wsparciu reklamodawców ukazał się folder promujący nasze miasto.

45 komentarzy:

 1. Tylko żeby jeszcze było co promować jak tu niestety są tylko zgliszcza pozostałe po „dobrych czasach”. Aczkolwiek patrząc na tą kwestie z innej strony to jest w sumie „cudowny” park zachęcający do wieczornych spacerów przy zachodzie słońca w blasku potłuczonych lamp i odgłosów pijącej napoje wyskokowe młodzieży, niemalże „brukowana” cała ulica Handlowa, i oczywiście „Big Ben” koło UM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. aaa właśnie bo burmistrz i radni znów się nie sprawdzili nic nie myślą takie osobistości przyjechały a oni sprzątają ,łatają ,malują ,pucują zamiast jak w kultowym serialu "alternatywy 4" pokazać suchedniów taki jaki jest i jeszcze w drugą stronę dobrudzić ,wyciapać ,wylać szambo pod cmentarzem a wtedy jak w serialu oczyma delegatów cała polska zobaczyłaby że temu miastu naprawdę potrzebna jest pomoc i załatwione no i oczywiście nasz suchedniowski "Stanisław Anioł " znów miał by się czym rządzić a tak po tej kilku dniowej pozorowanej akcji wszystko znów wróciło do normy dziury,brudy ,smród ,bieda itd.

   Usuń
 2. zgadzam się z poprzednikiem, wystarczy przejechać się ulicą Księżycową albo jak kto woli Powstańców, przed pogrzebem ks. Wójcika trochę połatali, ale poza tym obraz nędzy i rozpaczy. A nasz pseudo rynek?? czy ktoś o te rośliny dba?? myśleli że je posadzą i resztę natura sama załatwi... kolejne utopione pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 3. ale za to w sobotę trudno przejsć obok biedronki, tesco i Lewiatana, samochód koło samochodu, bieda aż piszczy, oj bidne te społeczeństwo Suchedniowa, bidne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ile tych samochodów ma rej TKI? Liczyłeś? A widziałeś ile jest przy sobocie samochodów z obcymi rej. np z Warszawy, Krakowa? Liczysz każdemu ile kupuje w tej Biedronce czy jak? Skoro ludzie biedni to kupują tam gdzie taniej, dziwi Cię to? Ludzie robią raz w tygodniu duże zakupy - w końcu każdy musi coś jeść. I nie przesadzaj z tymi samochodami, bo też, z racji oszczędności, często kupuje w Biedronce i znowu aż tak dużo tych samochodów nie widzę.
   Swoją drogą fajny wyznacznik bogactwa społeczeństwa znalazłeś - ilość samochodów które przy weekendzie stoją pod najtańszymi w okolicy sklepami :)
   A Lewiatan to trochę inna sprawa - bo parking bardzo mały a dużo sklepów w jednym miejscu - wiec może nie przesadzaj.

   Usuń
 4. ten folder to chyba jakiś gimnazjalista robił. a może nawet ktoś z podstawówki. kasa wywalona w błoto ale nie ma się co dziwić jak za promocje odpowiada zestaw PrzyjemnyKarp.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sami malkontenci , nic Wam się nie podoba , przecież można wyjechać a jak nie to wziąć się do roboty. Może trochę pomóc , może doradzić i jakoś zaradzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak ja chętnie coś zrobię dla promocji, i to za friko. tylko uważasz, ze ktoś z gminy zaprosi lub pozwoli wziąć udział we współpracy? nie. i wszyscy wiedzą dlaczego.

   Usuń
 6. Panie i Panowie radni,proponuję zapisac w swoich laptopach "Turystyka najważniejszą gałęzią gospodarki w naszym mieście"
  To branża przynosząca więcej zysku niż przemysł paliwowy i samochodowy razem wzięte.Wiecie jakie jest najbogatsze miasto w Polsce ? Zaskoczę was..
  Największa dziura na samym końcu świata..Krynica Morska.Kto tam był jeszcze 10 lat temu ,ten widział ..upadły pseudo-kurort,relikt epoki komunizmu.Jedna alejka z kilkoma sklepami i bar na starej zmurszałej łajbie,gdzie na dancingu przez nieuwagę można było wypaśc "za burtę" w krzaki.Od września do maja kursował jeden pekaes dziennie a ludzie uciekali przed biedą gdziekolwiek.Aż ktoś zrozumiał,że skoro przyjeżdżają tu prawie sami emeryci to trzeba im ułatwic kontakt z przyrodą.Stworzyli odpowiednie warunki do inwestycji,zrobili porządek w mieście,ułożyli chodniki i alejki w parku,zorganizowali turystom wolny czas. I tyle..
  Oczywiście ktoś powie:ale oni mają morze,zalew Wiślany,a my co ?..
  My też mamy potencjał,który można a nawet trzeba wykorzystac.Małymi kroczkami,powoli.Zróbcie jedną rzecz od początku do końca,ale dobrze.Tak,żeby wszyscy byli zadowoleni.Niech ci,którzy tu przyjadą,dobrze się zabawią i z chęcią będą chcieli do nas wracac.Nie mówcie,że się nie da,że kto tu przyjedzie itp.
  "Turystyka jest atrakcyjnym miejscem inwestycji, ponieważ stosunkowo niewielkie nakłady początkowe pozwalają osiągnąć relatywnie szybko ich zwrot i dodatkowy zysk; ponadto nie grozi w tym przypadku gwałtowny spadek popytu" To z podręcznika mojego syna w gimnazjum.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, że Suchedniów powinien żyć również z turystyki. Pewnie wiele osób się z tym zgadza, ale chyba brakuje pomysłu jak to zrobić. Ten potencjał został już dawno dostrzeżony i jest on mocno akcentowany w dokumencie dotyczącym strategii rozwoju Suchedniowa. Wiele lat temu przygotowano taki dokument i zapisano w nim również, że największym naszym bogactwem są mieszkańcy Suchedniowa. Niestety te bogactwo pomału się wykrusza, a turystyka też jakoś kuleje.
   K.Górski

   Usuń
  2. No ale jak "gospodarz Anioł" chce zrobić coś dla tego miasta w dziedzinie turystyki, tzn najprawdopodobniej sprzedać teren pod szkołę nr 1, żeby jakis prywaciarz wybudował miejscówkę a'la hotel i trzepał na tym kasę, to się społeczeństwo burzy... :)

   Usuń
  3. Zapomniałeś o Wiosce Słowiańskiej. Czy nie piękna a jaka dochodowa.

   Usuń
 7. taaa, zaraz ktoś przyjedzie do Suchedniowa nawet jak będzie ładnie zagospodarowany, każdy normalny człowiek wybierze dużo atrakcyjniejsze miejsca , morze gór , albo wyjazd na wakacje za granicą a nie jakiś tam Suchedniów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mówiłem o leniwych snobach,a o całej reszcie tych jak piszesz nienormalnych,którzy wolą wyskoczyc na weekend na rower albo narty.

   Usuń
  2. Turyści by przyjechali,bo miejsce ładne,pośród lasów,świeże powietrze,i doskonała baza do wypadów w Góry Świętokrzyskie.Problem w tym,że dookoła syf,otoczenie zalewu tragiczne,park to już zupełne dno. Nie ma nawet w centrum miejsca,gdzie można napić się kawy, Kogo to zachęca do odwiedzin w naszym miasteczku?

   Usuń
  3. Turyści przyjadą wszędzie gdzie będą mieli zaproponowany atrakcyjny produkt. W ostatnim czasie dość głośno było o Uniejowie. Ta 7 tysięczna gmina postawiła na termy. Wybudowano nowoczesny ośrodek turystyczny podobny do tych, które mamy np. w Bukowienie albo Białce Tatrzańskiej. Ośrodek w Uniejowie jest mocno promowany w mediach i wydaje się, że odnosi sukces. Przypuszczam, że dzięki tej inwestycji w Gminie Uniejów powstały nowe miejsca pracy i ludzie mają gdzie spędzać wolny czas.
   Innym przykładem jest Bałtów. Szczegóły o projekcie parku jura, każdy może znaleźć w internecie
   K. Górski

   Usuń
 8. Jakiś tam Suchedniów - pleciesz, anonimowy z godz. 16.22.
  Jak się zawsze "nie da", to rzeczywiście wychodzi g...
  Ciekawe, jakie to przewagi miał kilkanaście lat temu nad Suchedniowem taki Bałtów...
  A jakie ma teraz Morawica?
  Poza, oczywiście, dobrymi gospodarzami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Np. taka Jedlnia Letnisko... http://rpo.mazovia.pl/content/rozszerzenie-bazy-turystyczno-sportowo-rekreacyjnej-w-jedlni-letnisko

   Usuń
 9. Radnych zapraszam do bodzentyna, baltowa, blizyna, jedlni, morawicy, nowej slupi. Moze tamtejsze wladze powiedza wam jak zdobyc pieniadze i z glowa je wykorzystac...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja zapraszam mieszkańców na wybory. Może dogonimy straconych 17 lat.

   Usuń
  2. Po co na wybory,skoro nie ma dobrych kandydatów ?
   Pamiętam debatę radiową przed obecną kadencją.
   -co macie zamiar zrobic ,by Suchedniów stał się bardziej atrakcyjny turystycznie ?
   -Pogłebic i oczyścic zalew,by można było na min organizowac imprezy kajakowe i wioślarskie,
   odpowiedzieli obaj jednym głosem prawie.Wszyscy wiemy,co było dalej.

   Usuń
 10. Żeby daleko nie szukac..mamy nowy skatepark i co ? Ile było na nim imprez ?
  Zaproście kilku dobrych skaterów,(to bardzo młodzi ludzie,przyjadą za zwrot kosztów) zróbcie np.Suchedniów Skate Cup,pokażcie dzieciakom i ich rodzicom piękno sportów ekstremalnych,niech jeszcze jakiś ogarnięty dj zagra w rytm kilka bitów z nowej sceny i jest fun ! Macie melanż na dwa dni.
  Przy niewielkim nakładzie finansowym,możecie wypromowac miasto,siebie jako tych,co im się chce i jeszcze na tym zarobicie..
  ps.Na boisku szkoły na Ogrodowej zróbcie tor do cartingu...ze starych opon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kwietniu br wykorzystując środki programu Erasmus byłem z wykładami w Antwerpii. Na obrzeżach tego miasta grupa inwestorów wykorzystała stary magazyn, aby przekształcić go w tor cartingowy wraz z niezbędnym zapleczem serwisowym oraz barem. Nie wiem, czy podobne rozwiązanie sprawdziłoby się w Suchedniowie. Pokazuje jednak, że są ludzie, którzy wykorzystując swoja pasję potrafią zbudować coś prawie z niczego. Chyba warto znajdować takich ludzi, pomagać im i stwarzać im warunki do inwestycji dla dobra nasz wszystkich.
   K. Górski

   Usuń
  2. Panie Krzysztofie, ludzie na pewno są, pomysły są ale jest brak wsparcia zarówno tego lokalnego jak i tego centralnego.Brak jest również stałych oraz jasnych i ogólnie dostępnych możliwości finansowania takich inicjatyw. Wspomniana gdzieś kolejka byłaby wspaniałym przykładem. Z mojej wiedzy to obecna Rada miejska nie wyraziła zgody na inwestycje na jej terenie i w pobliżu /chyba był to gazociąg/, Podobną kolejkę widziałem w Austrii. Trasa to kilkaset kilometrów łączących kilkanaście miejscowości. Podobnie mogło by być u nas.Tam były zaangażowane lokalne władze, lokalny i centralny biznes, oraz wykorzystane fundusze operacyjne tam dostępne. Ciekawostką jest to że pomysłodawcą był były maszynista parowoziku przed zamknięciem kolejki. Sledze ten temat od dłuższego czasu.

   Usuń
 11. Takie mam pytanie do osoby powyzej, ile zajelo Ci wymyslenie tych dwoch rzeczy? Bo jak dla mnie pomysl super a nasi radni przez 4lata noc takiego nie wymyslili.

  OdpowiedzUsuń
 12. w końcu idziemy w dobrą stronę pomysły super niech każdy kto ma pomysł napisze a może coś drgnie w mieście

  OdpowiedzUsuń
 13. Dobry pomysł z tymi pomysłami już daje lekturę :) http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o_Kr%C3%B3lewskie

  Niedaleko nas, zwykły las a potrafi zauroczyć. Byłem parę razy i mówię szczerze turystów pełno. A jak to się ma do nas ? Dawna kolejka waskotorowa wzdłuż ul. Leśnej - opal - burzący stok - a nawet kamień michniowski. ładne ścieżki wszystko zadbane, miejsca na grilla wypożyczalnia rowerów, sklepik z mapami i pamiątkami i puszczamy famę w Polskę cała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Część dawnej kolejki lada moment zostanie zajęta pod nowy gazociąg - opal teren LP wydzierżawiony - burzący stok całkowicie położony na gruncie prywatnym - Kamień Michniowski rezerwat potrzebna zgoda RDOŚ.
   Piszę o tym nie po to "że się nie da" ale po to by zwrócić uwagę że nim zacznie się coś tworzyć należy rozeznać się w sytuacji własnościowej i prawnej związanej z daną nieruchomością.

   Usuń
  2. Należy jeszcze wspomnieć że burzący stok i dalej w kierunku kamienia michniowskiego (sam kamień też) to teren g. bodzentyn.
   Przy tak zakrojonym przedsięwzięciu potrzebna by była współpraca z innymi samorządami.

   Usuń
 14. ginzbutelki, Powinien Pan kandydować na jesieni na radnego jeśli nie na burmistrza, bo widzę głowa na karku i pomysłów niemało :)

  OdpowiedzUsuń
 15. po co drzesz łacha ze mnie,skoro mnie nie znasz ?

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie drę łacha, to była poważna propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 17. Oj puszczają nerwy zgranym kandydatom. A to dopiero początek.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu usunąłeś ten komentarz co wystraszyłeś się że pokazałeś jakim jesteś człowiekiem.

   Usuń
  2. Tak tropicielu..rozgryzłeś mnie brawurowo.

   Usuń
 19. Jeśli uważasz że komentarz twój nie jest powszechnie znany to jesteś w wielkim błędzie. Na razie dla mnie to ty jesteś taką niszą w społeczeństwie. Zastanów się czy warto.

  OdpowiedzUsuń
 20. Masz coś do powiedzenia na temat wyżej poruszony,czy będziesz uprawiała tutaj swój populizm ? Sama się zastanów..

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komentarz usunięto na prośbę internauty.

   Usuń
 22. A może to genderowce nie daj Bóg.

  OdpowiedzUsuń
 23. gdyby była jakaś debata na temat promocji Suchedniowa ale gdzie udział biorą ludzie z pomysłami to ja chętnie wezmę udział. myślę, że jest sporo kreatywnych ludzi w Suchedniowie a warunki na robienie ciekawych, cyklicznych imprez i wydarzeń są bardzo dobre. tak wiele zależy tutaj od myślenia o gminie a nie o sobie.

  OdpowiedzUsuń
 24. Pod rozwagę władz miasta i radnych ... Ulice, chodniki, parkingi to nie podlega dyskusji i jest tematem ogólnie znanym. Podobnie park nad zalewem, ale przy zalewie widziałbym ciąg rowerowo-spacerowy wokół zalewu podobnie jak jest to w Bliżynie czy Wąchocku gdzie często podjeżdżam rowerem. Namiastkę tego wykonano w Mostkach i próbuje to robić Skarżysko na Rejowie / z różnym skutkiem /. Myślę, że ładnie zagospodarowany zalew jest w stanie przyciągnąć przynajmniej jednodniowych turystów z pobliskich miejscowości. Temat drugi to wykonanie lokalnej drogi wzdłuż torów łączącej ulicę Langiewicza z ulicą Berezów. Niewątpliwie skróciło by to drogę wielu mieszkańców Suchedniowa a pewnych sytuacjach np uroczystości Bożego Ciała, pogrzeby itp. pozwoliłoby osobom przejezdnym na swobodne poruszanie się. Wiem, że zaraz będą głosy, że teren PKP czy Nadleśnictwa, że sie nie da, nie opłaci itp. Ale od tego są władze miasta, radni aby takie problemy rozwiązywać.

  OdpowiedzUsuń
 25. ładny nasz Suchedniów ale tylko z góry dla przelatujących kaczek i tylko w dzień bo w nocy ciemnogród, tereny też ładne, zalew, dobre pomysły ale co z tego.... niedługo miasto umrze i to większość mieszkańców będzie winna wybierając na 3 kadencję tych samych, tu się nie da nic zrobić bo nad miastem ciąży "wielka łapa" która wszystko niweczy, młodzi uciekają stąd bo nie ma tu dla nich przyszłości (liczba mieszk.spadła w ciągu 10lat o ok 400osób) , mówiąc o inwestycjach w turystykę to są mrzonki które nigdy się nie spełnią za obecnych władz (nikt w urzędzie nie starał się o to by szukać inwestorów i umożliwić im działanie), a urząd biedny i kasa pusta... miasto jest chore, czekamy na cud i uzdrowiciela... może kiedyś coś tu drgnie...

  OdpowiedzUsuń
 26. No bo mamy władze. których marzeniem jest nicnierobienie. I to marzenie skutecznie wcieliły w życie.

  OdpowiedzUsuń