sobota, 15 lutego 2014

100-latkowie

Stulatka Natalia Miernik.
Według Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który każdemu stulatkowi wypłaca dodatek do emerytury, jest ich w całej Polsce około dwóch tysięcy. Z kolei Główny Urząd Statystyczny podaje, że przeciętny Polak żyje 72,7 lat, a przeciętna Polka 81 lat. W Suchedniowie są obecnie zameldowane dwie osoby, które ukończyły 100 lat (102 i 101). W bieżącym roku setne urodziny będą obchodziły pani Agnieszka w lutym i pani Marianna w grudniu.
W przyszłym roku nie będzie nam dane świętować urodzin kolejnych stulatków z rocznika 1915. Ale już za dwa lata będzie ich pięcioro - cztery kobiety i mężczyzna. Jeżeli jesteśmy już przy suchedniowskich nestorach, to w przedziale wiekowym 91-99 lat jest ich zameldowanych w Suchedniowie 58(!), w tym 43 kobiety i 15 mężczyzn. Stulatkom życzymy dwustu lat życia, a pozostałym 100 lat!

3 komentarze:

 1. no, dla tych co mają 99 to życzenia 100 lat to nie bardzo :D

  OdpowiedzUsuń
 2. UWAGA NA KONSERWY!!!!
  Otwierasz konserwę a tam.....? Herman. Piotruś siądź na dupie bo ludzie mają cię już dość.
  Jack Strong

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktos czegos nie robi-zle, a jak robi to jeszcze gorzej. Zdecydowanie Suchedniow to miasto ludzi wiecznie narzekajacych i mających pretensje do calego świata, ale mało kto sie weźmie za robotę.
   Kolego nie korzystaj tylko z kortow tenisowych i silowni zewnetrznej ktora powstaje na osirze bo pieniądze na to pozyskal SMS a jak pewnie sie orientujesz Herman jest w SMSie.

   Usuń