czwartek, 15 listopada 2018

STO LAT WOLNOŚCI

Nasze Niepubliczne Przedszkole "Planeta Dziecka" włączyło się w świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Grupa Starszaków przygotowała na tę okoliczność uroczysty apel, na który zostali zaproszeni rodzice dzieci, babcie, dziadkowie, ciocie oraz osoby działające w lokalnym środowisku, między innymi dziennikarze telewizyjni, radiowi oraz przedstawiciele  innych mediów.

Przedszkolaki bardzo poważnie podeszły "do sprawy". Stroje, zaangażowanie, dekoracja, muzyka – wszystko to podkreślało wyjątkowy charakter uroczystości. Podczas przedstawienia można było usłyszeć znane pieśni patriotyczne w nowych aranżacjach oraz utwory liryczne, które starsze pokolenie zna już " od kołyski".
Motywem przewodnim uroczystości było przypomnienie wagi symboli narodowych oraz umocnienie w każdym człowieku jego polskości.
Całość i wyjątkowość obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości w naszej placówce uświetniło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.
Po zakończeniu części oficjalnej został rozstrzygnięty zapowiedziany wcześniej konkurs plastyczny "Moja Niepodległa", na który dzieci wraz z rodzicami przygotowały  prace dowolną techniką.
Przedszkolaki swoim występem pokazały, że tak poważny temat, jak historia państwa polskiego, nie jest im obcy i mimo młodego wieku potrafią się z nim utożsamić. Gratulacje dla małych Polaków!
(info: Planeta Dziecka)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz