czwartek, 15 listopada 2018

MEDALE NA STULECIE

Pięćdziesiąt osób zostało uhonorowanych okolicznościowymi „Medalami 100-lecia Odzyskania Niepodległości” nadanymi przez premiera Mateusza Morawieckiego. Odznaki wręczyli w urzędzie wojewódzkim wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Andrzej Bętkowski.

Wyróżnione zostały osoby szczególnie zasłużone dla regionu świętokrzyskiego, a wśród nich suchedniowianie dr Ewa Kołomańska i Daniel Woś. - To odznaczenia, które premier przygotował na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Medal dedykowany jest osobom, które w jakiś szczególny sposób wyróżniły się w kultywowaniu historii czy tradycji naszego narodu, ale też ludziom, którzy bezpośrednio walczyli o naszą niepodległość. Ten piękny medal trafi do 50 osób z naszego województwa – mówiła wojewoda.
Agata Wojtyszek i Andrzej Bętkowski wręczyli także pamiątkowe „Medale na Stulecie Niepodległości” Wojewody Świętokrzyskiego. Trafiły one do Andrzeja Jankowskiego, Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Chorągwi Kieleckiej ZHP, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Medal wojewody został też przyznany NSZZ „Solidarność” Regionu Świętokrzyskiego.
W spotkaniu wzięli udział świętokrzyscy parlamentarzyści, a uroczystość uświetnił występ Zespołu Wokalnego Chóru „Portamento” z Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach.
(źródło: UW)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz