poniedziałek, 19 listopada 2018

W TRÓJCE ZBUDOWALI AUTKO Z NAPĘDEM WODOROWYM

Dzięki pomocom zakupionym w ramach projektu „Pracownia edukacji ekologiczno- przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Suchedniów”, uczniowie SSP nr 3 w ciekawy sposób poznawali zagadnienia dotyczące ochrony powietrza atmosferycznego i energii odnawialnej.

Wykorzystując zestaw, demonstrujący wytwarzanie czystej (bezwęglowej) energii,  zbudowali w ciągu kilku minut, samochód z napędem wodorowym. Autko poruszało się, świecąc kolorowymi światłami. Uczniowie obserwowali tworzenie się tlenu i wodoru w dwóch przeźroczystych pojemnikach z wodą. W wyniku zachodzenia reakcji tlenu z wodorem wytworzyła się energia elektryczna a pojazd poruszał się cicho, bez wydzielania toksycznych produktów spalania.
Na zajęciach obserwowaliśmy również pracę turbiny wodnej podłączonej do źródła wody i małego generatora wytwarzającego prąd. Uczniowie mogli zobaczyć efekty działającej turbiny: świecącą żarówkę, obracające się koło barw i inne elementy obwodu. Przekonali się, że energia z odnawialnych źródeł w niczym nie ustępuje tej tradycyjnej a przede wszystkim nie szkodzi środowisku.
(info: SSP nr 3)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz