czwartek, 29 listopada 2018

"JESTEM ZA" NA SESJI RADY MIEJSKIEJ

W dniu dzisiejszym po raz pierwszy mogliśmy oglądać na żywo transmisję z sesji Rady Miejskiej w Suchedniowie - tutaj jest zapis KLIKNIJ. Przebiegła nad wyraz szybko i sprawnie. Uchwały z wyjątkiem dwóch, były przegłosowane jednogłośnie.
Jedna z ciekawszych uchwał odnosiła się do wynagrodzenia burmistrza Cezarego Błacha. Wynagrodzenie zostało utrzymane i wynosi brutto 10.010 złotych, na co się składa: zasadnicze - 4.700 zł, dodatek funkcyjny - 1.790 zł, dodatek specjalny - 2.580 zł oraz przysługujący dodatek za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowe i dodatkowe wynagrodzenie roczne.
Wracając do sesji, dobrze, że jest transmisja na żywo. Jest tylko jeden mankament - głosowanie. Od tej kadencji wszystkie głosowania są imienne, co przedłuża te procedury. Ale jak się dowiedzieliśmy radni zostaną wyposażeni w laptopy i głosowania będą odbywać się elektronicznie z wyświetleniem ich wyniku. Ale póki co musimy się pomordować i słychać radnych jak wstają i mówią "jestem za" lub sporadycznie "jestem przeciw".

2 komentarze:

 1. przewodniczący tak mówił, że nic nie można zrozumieć, a pensja burmistrza jest stanowczo za mała, prawie 70% gościa popiera znaczy ludzie zadowoleni, oj za mało dostał za mało!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest dość duży problem i trzeba zacząć o nim mówić:
  od 30 maja 2012 r. obowiązują Krajowe Ramy interoperacyjności.
  Pomijam fakt, że strona internetowa UMiG jest niezgodna z tym rozporządzeniem (akt obowiązujący: Dz.U. 2017 poz. 2247).

  To i materiał z posiedzeń Rady nie spełnia tych wymogów przede wszystkim ( http://wcag20.widzialni.org/video,m,mg,156 )

  Ktoś powinien coś z tym zrobić albo ponieś konsekwencje tak dużego zaniedbania przy wydatkowaniu środków publicznych. Niepełnosprawni są ważni i należy im ułatwiać, życie a nie dodawać kolejnych problemów.

  Swoją drogą oglądając ten materiał sam czuję się jak niepełnosprawny nie potrafiąc go momentami zrozumieć :(

  OdpowiedzUsuń