niedziela, 18 listopada 2018

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW MŁODSZYCH

Dziewięcioosobowa grupa młodych badmintonistów Orlicza Suchedniów zagrała w Mistrzostwach Polski w Głubczycach. Dla wszystkich był to debiut, dlatego nie dziwi, że w większości naszym zawodnikom towarzyszył stres, który nie pozwolił pokazać pełni swoich umiejętności, nad którymi oczywiście musimy dalej ciężko pracować.
Na słowa uznania zasługuje Ewa Bartłomiejczuk, która wygrała dwa mecze w eliminacjach, a w turnieju głównym pokonała Natalię Rusin (AZS AGH Kraków) 2:0 (21:14 /21:14), w pojedynku o ćwierćfinał przegrała z późniejszą brązową medalistką Natalią Witkowską (UKS Plesbad Pszczyna) 0:2 (15:21 /8:21). Emilia Szumielewicz, Kaja Ziółkowska, Alicja Więckowska i Mikołaj Chrzanowski zajęli miejsca w przedziale 17-32. Turnieju eliminacyjnego nie przebrnęli Dominika Bartłomiejczuk, Szymon Turski i Jakub Dulemba.
W grach podwójnych nie udało się awansować do ósemek. W przedziale 9-16 swój udział zakończył mikst Mikołaj Chrzanowski/Emilia Szumielewicz i debel Dominika Bartłomiejczuk/ Kaja Ziółkowska. Pozostałe pary pozostały na miejscach 17-32: Szymon Turski/Ewa Bartłomiejczuk, Kacper Więckowski/Alicja Więckowska, Jakub Dulemba/Kacper Więckowski.
To był ważny start, przekonaliśmy się jak dużo pracy przed nami, aby sięgnąć po upragnione medale. Wracamy z nowymi doświadczeniami i mam nadzieję dużym zapałem do pracy, by w przyszłości spełnić swoje marzenia. Dziękuję wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie klubu Orlicz i województwa świętokrzyskiego na tych Mistrzostwach.