piątek, 23 listopada 2018

"TWOJE ŚWIATŁA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO"

Od środy, 21 listopada na drogach całego kraju policjanci drogówki prowadzą działania w ramach kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Nadrzędnym celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na ogromna rolę, jaką odgrywa oświetlenie w pojeździe oraz jakość dawanego światła. W wybranych stacjach kontroli pojazdów będzie można sprawdzić stan oświetlenia.
Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Sprawne, prawidłowo działające światła pozwalają kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Głównymi celami kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” jest uświadomienie kierującym, jak ważną rolę pełnią właściwie działające światła, a także wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem. W dniach 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia 2018 r. w wybranych stacjach na terenie kraju, kierowcy będą mogli dokonać bezpłatnego sprawdzenia stanu oświetlenia w pojazdach, a w sytuacji ujawnienia nieprawidłowości, np. w wysokości ustawienia świateł również bezpłatnie, będzie można dokonać ich regulacji.
Wykaz stacji kontroli pojazdów, które włączyły się w kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” znajduje się w  załączniku.
oprac. JG
(źródło: KPP Skarżysko - Kamienna)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz