niedziela, 25 listopada 2018

BARDZO DOBRY WYSTĘP SENIORÓW BADMINTONA

W dniach 24-25 listopada w Zielonce odbył się Turniej Seniorów WWL Badminton Yonex Cup 2018. W zawodach uczestniczyła liczna grupa reprezentująca nasze miasteczko. Dinozaury suchedniowskiego badmintona, tak można o niektórych już powiedzieć po raz kolejny udowodnili, że na krajowych parkietach liczą się w tej dyscyplinie sportu. Stawali na podium aż w pięciu kategoriach wiekowych.

kategoria wiekowa 25+
W grach podwójnych kobiet zwyciężyły suchedniowianki Joanna Fidos i Monika Janduła. Na trzecim miejscu zakończyła rywalizację Karolina Wiśniewska w parze z Danutą Korbel (Blachownia), a na piątym Agata Kornacka z Karoliną Olejarz.
kategoria wiekowa 30+
W mikście zwyciężyła Fidos grając w parze z Przemysławem Ogrodzińskim (Warszawa). Tomasz Stopa i Janduła zajęli drugie miejsce, a Marek Gałczyński z Kornacką trzecie.
kategoria wiekowa 45+
W grach podwójnych mężczyzn pierwsze miejsce wywalczyli Gałczyński/Stopa.
kategoria wiekowa 50+
W grach podwójnych mężczyzn drugie miejsce wywalczyli Zbigniew Przyjemski/Stanisław Wikło. W mikście Przyjemski z Agnieszką Brojek (Garwolin) zajęli trzecią lokatę.