niedziela, 20 listopada 2016

Trzy medale badmintonistek na mistrzostwach Czech

W bardzo dobrych nastrojach wracają badmintonistki Orlicza Suchedniów, które w dniach 18-20 listopada reprezentowały Polskę w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech Juniorów w badmintonie. Najlepiej wypadła Wiktoria Dąbczyńska wywalczając dwa medale - srebrny w deblu i brązowy w grze pojedynczej. Izabela Pajek zdobyła brąz w deblu. Jedynie Zuzanna Glijer powróciła bez krążka, ale zaliczyła również bardzo dobre występy.
W grach pojedynczych Wiktoria Dąbczyńska dotarła do półfinału, gdzie przegrała z późniejszą mistrzynią, reprezentantką Szkocji Holly Newall 0:2 (-21, -15). Nie miała szczęścia w losowaniu drabinek Zuzanna Glijer, trafiając w drugiej rundzie na późniejszą wicemistrzynię Bara Hadaćkova (Czechy), z którą przegrała 0:2 (-14, -14).
W grach podwójnych Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska przegrały dopiero w finale z Angielkami Moily Chapman/Freya Patel-Redfearn 0:2 (-17, -16). O pechu może mówić Izabela Pajek grająca w parze z Wiktorią Adamek, które w półfinale trafiły na Wiktorię i Olę przegrywając z nimi 0:2 (-16, -6). Wspomniana para Angielek w ćwierćfinale wyeliminowała Zuzannę Glijer i Magdalenę Swierczyńską po niezwykle emocjonującym spotkaniu przegranym przez Polki 1:2 (19, -19, -16).
W mikście do ćwierćfinału dotarła Wiktoria z Robertem Cybulskim. Niestety im również nie ułożyła się drabinka, ponieważ przegrali z późniejszymi mistrzami, reprezentantami Szkocji Christopher Grimley/Clara Torrance 0:2 (-20, -14). Zuzia w parze z Bartoszem Markiewiczem przegrały mecz o wejście do ćwierćfinału z parą czeską Marek Aubus/Michaela Fuchsova 0:2 (-11, -17). Na tym samym etapie rozgrywek odpadła również Iza z Konradem Ploch, przegrywając z parą szwedzką Adrian Levin/Nathalie Wang 1:2 (15. -19, -17). Gratulacje dla całej trójki i życzymy kolejnych sukcesów na parkietach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz