piątek, 25 listopada 2016

Kino cyfrowe w Suchedniowie!

Suchedniów po latach doczekał się kina z prawdziwego zdarzenia. Na początku lat 60-tych takim wydarzeniem było oddanie kina w Ostojowie, a później w 1966 roku kina "Kuźnicy". Na tamte czasy były to nowoczesne obiekty, a za biletami były takie tłumy, że niejednokrotnie zostały rozbite szyby w okienkach kasowych.

Teraz od soboty, 26 listopada suchedniowianie będą mogli oglądać filmy w najnowszej technologii 3D 4K. O ile się orientuję, to w całym województwie tylko w Kielcach są takie kina. Będzie można oglądać filmy w rozdzielczości 4096x2160 pikseli, gdy tymczasem obraz w telewizorach jakości HD ma o połowę tych pikseli. Co najważniejsze przy pomocy okularów, będzie można oglądać filmy w jakości 3D. Oprócz projektora został zamontowany specjalny ekran, przerobiono kulisy i wykonano wiele innych prac.
Dawniej seanse filmowe w Suchedniowie były grane o godzinie 17 i 19. Można utrzymać te godziny lub przesunąć na 18 i 20. Jeżeli chodzi o ceny biletów, należy je skalkulować do suchedniowskich warunków. Być może cena w przedziale 10-16 złotych byłaby odpowiednia. Ale w tym przypadku ważnym czynnikiem są opłaty u dystrybutorów filmów jak i inne koszta. Jakby nie patrzeć mamy w końcu kino, którego nie musimy się wstydzić i "aby iść do kina" nie będziemy zmuszani jeździć do sąsiednich miejscowości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz