niedziela, 27 listopada 2016

Cztery medale badmintonistek w Słowacji

W dniach 25-27 listopada w Trencinie zostały rozegrane Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Juniorów w badmintonie. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że w reprezentacji Polski występują trzy zawodniczki Orlicza. Mało tego, że występują, ale grają z powodzeniem przywożąc kolejne medale. Nie inaczej było i tym razem. Wiktoria Dąbczyńska wywalczyła złoto i brąz, Zuzanna Glijer srebro, a Izabela Pajek brąz.
W grze podwójnej Wiktoria z Aleksandrą Goszczyńską w finale spotkały się z drugą polską parą Zuzanną i Magdaleną Świerczyńską, którą ograły 2:0 (21, 20). Już sam wynik wskazuje jak zacięty był to pojedynek, w którym dopiero ostatnie lotki rozstrzygały o wyniku. Trzecia nasza reprezentantka Izabela grając z Wiktorią Adamek przegrały w ćwierćfinale z Czeszkami Veronika Doblasova/Pavlina Krpatova 0:2 (-21, -12).
W mikście nasze zawodniczki wywalczyły dwa brązowe krążki. Iza z Radosławem Wróblem przegrali z Pawłem Śmiłowskim/Magdaleną Świerczyńską 0:2 (-12, -17), a Wiktoria z Robertem Cybulskim ulegli późniejszym mistrzom, Ukraińcom Danyla Bosniuk/Yevgeniya Paksyutova 0:2 (-21, -19). Zuzia z Bartoszem Markiewiczem odpadli w pierwszej rundzie po przegranej ze Słowakami Gasper Krivec/Ema Cizelj 0:2 (-18, -18).
Jedynie w grach pojedynczych suchedniowianki odpadły dość szybko, ale były zmęczone wcześniejszymi meczami. Wiktoria przegrała w drugiej rundzie z Ela Trstejak (Chorwacja) 0:2 (-9, -16), a Zuzia z Doblasova (Czechy) 1:2 (-17, 16, -13).
Gratulacje dla naszych muszkieterek, które przywożą medale z kolejnych międzynarodowych zawodów😄.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz