wtorek, 29 listopada 2016

Suchedniowianie wrócili do kina


W sobotę 26 listopada 2016 r. w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie odbyła się długo oczekiwana i niecodzienna uroczystość otwarcia kina cyfrowego, połączona z obchodami 50-lecia Kina „Kuźnica” w Suchedniowie. Po prawie trzyletniej przerwie została wznowiona działalność kinowa. W obecnej chwili suchedniowskie kino posiada najnowocześniejszy sprzęt w technologii 4K/3D w województwie świętokrzyskim.

Oficjalnego otwarcia cyfrowego Kina „Kuźnica” w Suchedniowie dokonał Burmistrz Cezary Błach, natomiast dyrektor „Kuźnicy” Andrzej Karpiński złożył na jego ręce okolicznościowy grawerton z podziękowaniami dla Rady Miejskiej w Suchedniowie oraz Burmistrza za wspieranie działalności kulturalnej Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica”. Grawerton z podziękowaniami dyrektor „Kuźnicy” wręczył również przybyłemu na uroczystość Sławomirowi Zielińskiemu, byłemu mieszkańcowi oraz wielkiemu przyjacielowi naszego miasta. Następnie odbyła się pierwsza historyczna projekcja kina cyfrowego w Suchedniowie. Mogliśmy obejrzeć najnowszy produkcję Mela Gibsona pt:”Przełęcz ocalonych”. 
Projekty „Cyfryzacja Kina Kuźnica w Suchedniowie” oraz „Modernizacja Kina Kuźnica w Suchedniowie” zostały dofinansowane z funduszy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
(info: SOK, więcej zdjęć na fanpage KLIKNIJ)

1 komentarz: