czwartek, 5 lipca 2018

W Suchedniowie najlepszy w Polsce wynik matury

Chyba tylko wtajemniczeni z Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Suchedniowie spodziewali się matury w tym roku z tak dobrymi wynikami. Co prawda w ubiegłym roku ambitni kadeci zdali maturę w 100% i z bardzo dobrymi wynikami, ale czy uda się powtórzyć to w 2018 r. Należy zaznaczyć, że – jak na razie – LAKK specjalizuje się w profilu matematyczno- fizycznym, czyli przez wielu uznawanym za jeden z najtrudniejszych.
Ci, którzy obserwowali z jakim zaangażowaniem pracowali uczniowie tej ambitnej szkoły, byli pewni, że 100 % maturzystów zda maturę. Osoba Pani Danuty Pyrek – nauczycielki matematyki – dawała gwarancję nauki na najwyższym poziomie, ale czy „mundurowi” to odpowiedni materiał na sukces? Tegoroczna matura z matematyki uzyskała miano „strasznie trudnej” – to przyznali nie tylko maturzyści.
Poznane wyniki tegorocznej matury – są radosne nie tylko dla maturzystów, którzy osiągnęli w koronnej dyscyplinie: rozszerzonej matematyce wspaniałe wyniki, średnio 94%. Kadet Patrycja Żak – mieszkająca w Kostomłotach - uzyskała najwyższy wynik w Polsce – została uznana jako wzorzec 100%. Kadet Michał Kowalczyk – na co dzień mieszkaniec Bliżyna – ustąpił tylko o 1%, czyli z wynikiem 99% potwierdził świetną kadetów. Pozostali ustąpili im niewiele.
Również inne przedmioty pozwoliły błysnąć  i tak fizyka (rozszerzona) na poziomie 94%, 78%, j. polski na 90%, j. angielski 100 % (rozszerzony poziom 82%). Jak widać suchedniowscy kadeci cicho, spokojnie „sięgają gwiazd”. Pokazują, że potrafią być przykładem pilności, wzorem pracowitości i młodzieńczej witalności.
Ciekawym faktem pozostaje, że wśród kadetów LAKK brakuje na razie zdolnej młodzieży mieszkającej w Suchedniowie. Pozostaje mieć nadzieję, że również u nas wspomnianym zostanie przysłowie „cudze chwalicie, swojego nie znacie…”
Z uzyskanych informacji wynika, że Szkoły Korpusu Kadetów w nowym roku szkolnym Liceum otworzy nowe profile: humanistyczny oraz wyjątkowy BIOCHEM Z MATEMATYKĄ. Pozostaje mieć nadzieję, że wysoki poziom nauczania doceni również miejscowa młodzież i jej rodzice.
Na razie pozostaje pogratulować sukcesów i bystrości umysłu kadetom suchedniowskim.

1 komentarz: