wtorek, 22 listopada 2016

Pierwsza porażka siatkarzy

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach, siatkarze Zdrowy Ty Orlicz po raz pierwszy w tym sezonie zagrali na własnym parkiecie. Niestety spotkanie z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce zakończyło się wygraną gości.
Jedną przyczyn porażki naszej drużyny była nierówna gra. Czasami po zagrywkach biało-niebieskich ręce same składały się do oklasków, a czasami... opadały. Najlepiej oddaje to pierwszy set, kiedy Orlicz przegrywał już 17:22 i nasi zdobyli kolejno 7 punktów(!) i wyciągnęli na 24:22, ale nie potrafili zwycięsko go zakończyć. W drugim secie Orły od początku kontrolowały wydarzenia na parkiecie i chociaż goście w końcówce zbliżyli się na niebezpieczną odległość, to nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa. W trzeciej odsłonie to studenci osiągnęli przewagę i utrzymali ją do końca. W czwartym secie walka trwała do końca. Biało-niebiescy grali o doprowadzenie do tie-break, co im się udało. Niestety w decydującej rozgrywce kielczanie okazali się lepsi i to oni zdobyli dwa punkty, a Orlicz jeden, co powinno zapewnić utrzymanie trzeciego miejsca w tabeli. Zawodnicy dziękują kibicom za doping i zapraszają do Skarżyska w piątek 2 grudnia na mecz z Lerko Galeria Ciepła.
Zdrowy Ty Orlicz - AZS Politechnika Św. Kielce 2:3 (-26, 23, -18, 23, -8)
Skład: Jakub Garbala,  Sebastian Nowak, Igor Parszowski, Adrian Zatorski, Bartosz Kosowski, Maciej Kosowski, Bartosz Sobolewski, Adam Adamczyk, Marek Działowski, Tomasz Makuch, Kamil Dróżdż,  Maciej Polewczyk.