czwartek, 24 listopada 2016

Szlachetna Paczka w Suchedniowie

19 listopada po raz szesnasty ruszyła SZLACHETNA PACZKA, która łączy potrzebujących i tych, którzy chcą pomagać. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do zaangażowania w ten wyjątkowy program, który działa również w Suchedniowie.  Wierzymy, że w drużynie siła, dlatego zapraszamy właśnie Państwa do wspólnego zmieniania lokalnej społeczność !
SZLACHETNA PACZKA działa według zasady JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO, co oznacza, że chcemy, aby wszyscy radzili sobie w życiu, a kiedy ktoś upada, to reszta jednoczy się, by mu pomóc. Nasza pomoc to nie tylko wsparcie materialne – to przede wszystkim mądra pomoc, która sprawia, że rodzina otrzymując paczkę odpowiadającą na jej konkretne potrzeby dostaje także impuls do zmiany, który pomoże jej uwierzyć, że wyjście z trudnej sytuacji jest możliwe.
Zapraszamy do wspólnego przygotowania Paczki dla wybranej rodziny. U nas każdy jest beneficjentem – to doświadczenie, które zmieni życie nie tylko rodziny, ale także i Państwa.
Zatem, jak można przygotować Paczkę ?
1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.
2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie i wybierz tę, której chcesz pomóc. Upewnij się, że jesteś w stanie spełnić jej wszystkie 3 podstawowe potrzeby.
3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników – razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty.
4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem, który jest opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.
5. W czasie Finału (10 i 11 grudnia) dostarczycie paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekażecie je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.
6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci Jej podziękowanie.
Lider Rejonu Suchedniów
Monika Krakowiak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz