wtorek, 31 grudnia 2013

12 medali

Zdobywczyni jedynego tegorocznego złota.
Rangi mistrzostw Polski zdobyli zawodnicy reprezentujący suchedniowskie kluby, a właściwie jeden - Orlicz. Tak się złożyło, że w mijającym 2013 roku wszystkie krążki zdobyli badmintoniści tego klubu. W tym dorobku jest jeden złoty, dwa srebrne i 9 brązowych. W sumie wszystkich medali było 22, ponieważ w drużynach i grach deblowych otrzymywali je wszyscy zawodnicy.
W porównaniu z poprzednim rokiem są to o dwa medale mniej. Najlepsze pod względem zdobytych medali były lata 2001 i 2004, kiedy suchedniowscy sportowcy przywozili po 19 medali z mistrzostw Polski, ale wtedy oprócz badmintonistów krążki zdobywali przede wszystkim łucznicy Olimpii.
Na dzień dzisiejszy zawodnicy suchedniowskich klubów zdobyli 202 medale (66 - 56 - 80), a licząc wszystkie w drużynach i deblach mamy ich 317 (107 - 90 - 120). Jeżeli chodzi o dyscypliny, to łucznicy zdobyli 104 (46 - 33 - 25), a badmintoniści 98 (20 - 23 - 55).
Indywidualnie medale zdobyło 59 zawodników i zawodniczek reprezentujących trzy suchedniowskie kluby. Najwięcej krążków w swojej kolekcji ma Urszula Niemiec 35 (13 - 14 - 8), a tylko jeden mniej jej siostra Izabela 34 (12 - 11 - 11). Z aktualnie startujących najwyżej plasuje się Tomasz Persona, który zajmuje 7. miejsce mając w dorobku 13 medali (4 - 3 - 6).