piątek, 16 września 2016

Suchedniowianie na płycie PGE Narodowego!


W sobotę, 10 września miłośnicy badmintona zjechali do Warszawy, by na płycie Narodowego PGE wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu, jakim był Narodowy Dzień Badmintona. Na 51. kortach przez cały dzień rozgrywane były turnieje dzieci, amatorów, zawodowców, olimpijczyków. Na tym święcie badmintona nie zabrakło ekipy z Suchedniowa, który ciągle wychowuje kolejne pokolenia świetnych badmintonistów. Kapitalną inicjatywą wykazali się nasi byli badmintoniści, obecnie nauczyciele wychowania fizycznego Krzysztof Piątek i Dominik Ziętkowski, przywożąc na narodowy grupkę 35. osób. Badmintoniści Orlicza dużą grupą brali udział w różnych turniejach, nasze kadrowiczki prowadziły gry i zabawy dla najmłodszych, licznie przybyli rodzice naszych badmintonistów. Imprezie towarzyszyły konsultacje trenerskie, sędziowskie, spotkania marketingowe z firmami sportowymi. W czasie tego pobytu obejrzeliśmy Puchar Polski Mężczyzn, gry pokazowe naszych olimpijczyków, a na deser mecz deblowy z udziałem rosyjskich gwiazd badmintona Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov.
Cudowny, fantastyczny dzień, pełen spotkań po latach znajomych, rozmów, wspomnień, refleksji, łza w oku się kręciła jak podchodzili byli zawodnicy, by się przywitać, porozmawiać i przedstawić swoje dzieci, które już są gotowe do trenowania, albo trenują (po tych wspaniałych chwilach postanowiliśmy z panem Stefanem w wolnej chwili policzyć ilu zawodników z Suchedniowa już wytrenowaliśmy).
Gdy o godzinie 20 z Wiktorią opuszczałam narodowy, sędzia nadal wyczytywał kolejne mecze, badmintoniści to twardziele z żelazną kondycją. (więcej zdjęć na fanpage KLIKNIJ).
Aleksandra Dąbczyńska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz