wtorek, 13 września 2016

Jakub Piasta wygrał bieg na 1000 metrów

W niedzielę, 11 września w przerwie ligowego meczu Orlicza z Kamienną Brody odbył się bieg na dystansie 1000 metrów. Zawody "Biegamy z Orliczem" przeznaczone były dla dzieci ze szkół podstawowych, urodzonych w 2004 roku i młodszych.
Do rywalizacji przystąpiło czterech biegaczy. Przez pierwsze okrążenie tempo dyktował Rafał Czarnecki, ale najlepiej taktycznie pobiegł Jakub Piasta, który w połowie trasy wyszedł na prowadzenie i popisał się iście sprinterskim finiszem. Końcowa klasyfikacja:
1. Jakub Piasta (SP nr 3 Suchedniów) - 3,48,89
2. Rafał Czarnecki (SP nr 4 Skarżysko-Kam.) - 4,08,28
3. Marcel Miernik (SP nr 1 Suchedniów) - 4,13,56
4. Dawid Białek (SP nr 3 Suchedniów) - 4,19,55
Trzech pierwszych zawodników otrzymało medale i statuetki, które wręczył prezes MKS Orlicz Emil Naszydłowski, a czwarty odebrał książkę "80 lat Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej" z autografem autora. Pomysłodawcą zawodów był Zdzisław Włodarczyk, który przez mikrofon dopingował zawodników w czasie biegu. Ponieważ popularyzacja biegania jest najprostszą formą ruchu wśród mieszkańców Suchedniowa, w planie są kolejne biegi skierowane do większego obszaru odbiorców. Mam tu na myśli młodzież i seniorów. O ewentualnych biegach będę informował na Naszym Suchedniowie, który objął patronatem medialnym tą imprezę. (więcej zdjęć na fanpage).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz