wtorek, 6 września 2016

TOLARIA - konwent miłośników Magic the Gathering

Wydarzenie odbywać się będzie w dniach 10-11 września w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica" przy ulicy Bodzentyńskiej 18. Organizatorem konwentu jest Fundacja Przestrzeń Kultury oraz Stowarzyszenie Tygiel znane z organizacji Świętokrzyskiego Konwentu Fantastyki JAGACON. Start przewidziany jest na godz. 10:00 w sobotę, a zakończenie na 18:00 w niedzielę. Rozgrywki będą trwać także w nocy.
Czym jest Magic the Gathering?
Jest to kolekcjonerska gra karciana o ponad 20-letniej tradycji. Karty pochodzące z pierwszych edycji potrafią osiągać ceny nawet 7000 $ za sztukę. Najtańsze natomiast mają cenę makulatury (przypomina to kolekcjonowanie znaczków, które mają swój rynek). Drugą stroną medalu jest aspekt sportowo-towarzyski Magicka, który idealnie sprawdza się jako inteligentna rozrywka ze znajomymi, a także okazja do poznawania przy wspólnej grze nowych ludzi. Kilka interesujących słów na temat podstawowych założeń gry znajdziecie w serii filmów stworzonych przez tzw. Drwala Rębajło TUTAJ - jeśli nie grałeś jeszcze w MtG stanowczo polecamy te filmiki obejrzeć :)
Na Tolarii nie zabraknie oczywiście strefy gry dla początkujących, gdzie każdy zainteresowany będzie miał możliwość pozyskania swojej pierwszej darmowej talii. W strefie będzie działał punkt tłumaczenie zasad, tak by każdy nie miał problemów z początkiem zabawy z tą fascynującą karcianką ;)
Dla doświadczonych graczy gratką będą eliminacje do mistrzostw w Dublinie (sobota) oraz Londynie (niedziela). Oba turnieje w formacie modern. Spodziewać się można także draftów, turnieju na życzenie, standardu, stoisk z kartami, a także panelu dyskusyjnego na temat formatu draft (sobotni wieczór).
Zachęcamy do obejrzenia relacji pierwszej Tolarii, która odbyła się w Suchedniowie rok temu KLIKNIJ.
Impreza jest bezalkoholowa, a wstęp mają osoby powyżej 13 roku życia (według zaleceń wydawcy gry). Projekt "TOLARIA - rozgrywki kolekcjonerskiej gry karcianej Magic the Gathering" otrzymał dotację Urzędu Miasta i Gminy Suchedniów.
Zapraszamy!
WSTĘP WOLNY!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz